Košarkarji Helios Suns so v 10. kolu Lige Nova KBM s 84:66 premagali Hopse iz Polzele, zabeležili šesto zmago in prekinili niz porazov. Najboljši igralec tekme je bil Luka Vončina s 16 točkami, 6 skoki in 7 podajami, izkazala pa sta se tudi novinca Marcel Jones z dvanajstimi ter Maj Kovačevič z devetimi točkami in sedmimi skoki.

hopsiPo nekaj minutah izenačene igre in krajšem ter nizkem vodstvu Polzeljanov so Domžalčani, ki so Hopse premagali šestič zapored, hitro prevzeli stvari v svoje roke. Z dvema točkama Luke Vončine ter trojki Maja Kovačeviča, prvi v dresu Helios Suns v Ligi Nova KBM, so dobri dve minuti pred koncem prve četrtine povedli s 14:9, vodstvo pa do konca prvih desetih minut še povišali na 20:12.

Druga četrtina je povsem pripadla gostiteljem, ki so z delnim izidom 6:0 najprej ušli na 26:12, s trojko novega košarkarja pri soncih Marcela Jonesa v 14. minuti na 31:15, dve minuti do konca pa so po polaganju Brandyna Curryja prvič zabeležili razliko večjo od 20 točk (43:21). Do konca polčasa (49:26) so nanizali še šest točk, skupno v drugem delu igre 29, kar je bil strelsko njihov najboljši izkupiček na domačem parketu v tej sezoni DP.

Premoč Domžalčanov na parketu domače dvorane se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, v katerem so Hopsi sicer nekajkrat zapretili, a so izbranci Jakše Vulića kontrolirali ritem igre ter v 25. minuti vodili z najvišjo razliko (59:35). Gostje so se 49 sekund pred koncem tretje četrtine približali na 15 točk zaostanka (45:60), a sta Luka Vončina z enajsto točko in Bradnyn Curry s polaganjem v zadnji sekundi prednost znova povišala (64:45).

Hopsi so se pet minut pred koncem tekme po košu Alena Hodžića približali na dvanajst točk zaostanka (59:71), več pa niso zmogli, saj so gostitelji z delnim izidom 8:0 znova povišali razliko na +20 (79:59) in tekmo varno pripeljali do konca.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Fantom čestitam za zasluženo zmago, ki je zelo pomembna za našo samozavest. V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, v drugem pa nekoliko padli, kar je bila verjetno posledica utrujenosti zaradi gostega ritma tekem in potovanj. Na tekmi sta veliko priložnosti dobila tudi nova igralca Maj Kovačevič in Marcel Jones, kar je zelo pomembno za njuno vklopitev v naš sistem.”