Helios Suns, ki je na gostovanje k Nymburku odšel močno oslabljen, je v 7. kolu Lige prvakov zabeležil svoj šesti poraz (55:85). Najboljši strelec Domžalčanov je bil Tomaš Kyzlink s 16 točkami.

1Jakša Vulić je na tekmi lahko razpolagal z le 9 igralci, saj so še vedno poškodovani kapetan Luka Vončina, Urban Gorjanc in Đorđe Lelić, pravice do nastopa še vedno nima Maj Kovačič, klub pa se je v ponedeljek sporazumno razšel s Kylom Caseyjem.

V prvi četrtini so Domžalčani prikazali dobro igro in brez težav parirali favoriziranemu tekmecu. Kljub nekaj nespretnosti pod košem, s katero so posledično izgubili nekaj žog, pa to ni vplivalo na rezultat saj so bili enakovredni Čehom. Simo Atanacković je popeljal slovenske državne prvake v vodstvo s 7:4, končni rezultat prvega dela tekme pa je po odlični akciji Domžalčanov postavil Tomaš Kyzlink, ki je v zadnji sekundi napada zadel trojko (13:14).

V začetku druge četrtine je z domiselno akcijo, v kateri je Atanacković lepo našel Kyzlinka, Helios Suns prišel v vodstvo s +1 (16:15). Nato so sledile slabe minute gostujočih košarkarjev, ki so Čehom dopustili delni izid 10:0 (25:16). Do konca polčasa je prednost Nymburka še naprej rasla, 20 sekund pred koncem prvega polčasa je zaostanek Helios Suns na -13 znižal Brandyn Curry (22:35).

Drugi polčas so Domžalčani sicer začeli samozavestno z dvema uspešnima akcijama, a so imeli košarkarji Nymburka odgovor – dve zaporedni trojki sta bili dovolj, da je Helios Suns izgubil stik s Čehi, ki so nadaljevali silovito. Gostje so se sicer z dvema trojkama Atanackovića in Kyzlinka približali na -12 (34:46), a je sledila serija zadetih metov (16:0) gostiteljev, ki do konca četrtine slovenski ekipi niso dopustili niti ene točke (62:34).

V zadnji četrtini je Nymburk ohranjal prednost približno 30 točk, košarkarji Helios Suns pa se nikakor niso znašli v napadu. Gostitelji so z agresivno obrambo domžalske košarkarje silili k napakam, saj so v celotni tekmi izgubili kar 20 žog. Končni rezultat 55:85 je minuto pred koncem postavil Atanacković.

Naslednja tekma Helios Suns čaka naslednjo sredo, 7. novembra, ob 20.00, ko bodo gostovali pri grškem Arisu, s katerim so se v tej sezoni že pomerili na domačem parketu in izgubili s 54:62.

Jaška Vulić, trener Helios Suns:

“Glede na številne težave s poškodbami ter dejstva, da smo na Češko odšli le z devetimi igralci, od katerih so trije mladinci, nismo mogli pričakovati veliko. V prvi četrtini smo bili sicer blizu, nato pa nismo uspeli zdržati pritiska Nymburka, ki je tudi zaradi naših napak prišel do velikega števila točk iz protinapadov in odprtih metov. V tem trenutku se naša ekipa nahaja v težki situaciji, s katere se bomo morali izvleči. Nekaj korakov k temu smo že naredili, nekaj pa jih bomo še morali.”