Izbranci Jakše Vulića so se v osmem kolu Lige Nove KBM pomerili z ekipo Rogaške in so brez treh pomembnih igralcev izgubili s 67:86.

dsc_0625Domači trener ni mogel računati na poškodovane Luko Vončino, Đorđeta Lelića in Urbana Gorjanca, nov košarkar v vrstah Helios Suns Maj Kovačevič pa še ni imel pravice nastopa.

Na začetku tekme so igralci obeh moštev prikazali izenačeno igro. Z dvema zaporednima zabijanjema je domžalsko publiko navdušil Cory Remekun, ki je gostitelje popeljal v vodstvo z 12:10, nato pa so košarkarji Rogaške strnili obrambne vrste, s čimer so Helios Suns prisilili v napake. Izgubljene žoge gostiteljev so izkoristili gostje ter s košem Dragiše Drobnjaka prišli do prednosti +5 (18:13), ki so jo ohranili do konca četrtine (20:15).

V drugo četrtino je Helios Suns stopil veliko bolj energično. Z eksplozivnim prodorom, ki mu je sledil še hiter protinapad, v katerem je dosegel koš in izsilil osebno napako, je Tomaš Kyzlink približal svojo ekipo na le točko zaostanka (21:22). Sledilo je izenačeno nadaljevanje, a so štiri minute pred koncem polčasa gostje stopili na plin in se z dvema trojkama Darwina Davisa Jr. odlepili in ušli na +11 (40:29). Strelsko sušo Domžalčanov, ki niso zadeli cele tri minute, je s trojko prekinil Simo Atanacković (32:40). Ob izteku prvega polčasa je Kyzlink z lepim prodorom ob zadetem polaganju izsilil še osebno napako in postavil končni izid prvih dvajsetih minut (35:40).

Drugi polčas je s trojko začel kapetan gostov Tadej Ferme, ki je na koncu dosegel kar 32 točk, od tega 9 trojk, svoje moštvo popeljal do prednosti +8 (35:43). Ko je sredi četrtine prednost gostov znašala že +10 (40:50) je domači trener vzel minuto odmora, po kateri je Atanacković s petimi točkami Helios Suns približal na -6 (47:53). Kmalu zatem je sledil nov padec v igri slovenskih prvakov, ki so z preveč izgubljenimi žogami in slabim zapiranjem pod košem dovolili tekmecu, da do konca četrtine spet dvigne prednost na deset točk (59:49).

Košarkarji Rogaške so tudi v zadnji četrtini igrali izredno motivirano in so izkoriščali vsako priložnost, ki so jim jo dali gostitelji. Po dveh trojkah Fermeta, ki je prednost povišal na 16 točk (74:58) je bil razplet tekme jasen. Kljub trudu Domžalčani niso mogli rezultata obrniti v svoj prid in dvoboj se je končal z zabijanjem Matica Vesela ob zvoku sirene za rezultat 67:86 v korist gostov iz Rogaške.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Košarkarji Rogaške so povsem zasluženo zmagali v Domžalah, saj so nas nadigrali v vseh elementih igre. Od začetka tekme so igrali z veliko več energije in bili hitrejši, poleg tega pa sta se razigrala še Tadej Ferme in Davis Darwin, ki sta skupaj zbrala 48 točk. Karkoli smo poskušali narediti, so imeli gostje odgovor in nam zadali tretji poraz v Ligi Nova KBM.”