Košarkarji Helios Suns se iz gostovanja v Podčetrtku vračajo s četrto zmago, s katero še naprej vztrajajo pri vrhu lestvice državnega prvenstva. V 5. kolu Lige Nova KBM so tamkajšnje Terme Olimia ugnali s 75:68.

podcetrtek_helios

Novinci med prvoligaško druščino so se proti Domžalčanom, ki so med tednom doživeli grenak poraz v Ligi prvakov, znova izkazali za trdoživega tekmeca. Čeprav se je po prvih 11 minutah zdelo, da bodo slovenski prvaki z gostitelji suvereno opravili, pa so ti po zaostanku z 12:23 strnili svoje vrste. Z nizom 14:2 so se prebili v ospredje, ekipi pa sta po trojki Jureta Štruca na glavni odmor odšli poravnani na 34. točki.

Z dobro igro so domači nadaljevali tudi na začetku tretje četrtine. S točkami Mensuda Julevića in Štruca so se hitro povzpeli na +7 (41:34), kar je dokončno predramilo domžalsko zasedbo. Ta je v naslednjih šestih minutah pripravila odgovor z delnim nizom 19:5 (53:46), po tehnični osebni napaki Boštjana Trupaja zaradi simuliranja osebne napake pri metu pa je do konca 33. minute razlika narasla že na 16 točk (51:67). Izbranci nekdanjega selektorja moške in ženske članske reprezentance Borisa Zrinskega so do konca tekme razliko sicer uspeli znižati, a zmaga Domžalčanov ni bila vprašljiva niti za trenutek.

V domžalski zasedbi sta bila na koncu s po 16 točkami najboljša Tomaš Kyzlink in Cory Remekun, ki je ob tem ujel tudi šest odbitih žog. 14 točk je dodal Simo Atanacković, 11 pa ob prav toliko podajah Brandyn Curry. Za domače, ki so nastopili brez poškodovanega najizkušenejšega posameznika Nejca Strnada, je 17 točk in šest podaj prispeval mladi Dolenjec Domen Janc.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Razen zmage je potrebno vse ostalo s tekme proti Termam Olimia Podčetrtku čim prej pozabiti. Spet smo igrali precej spremenljivo, dvakrat prišli do večje razlike, pa nato dopustili gostiteljem, da so se vrnili v igro. Kljub temu našim košarkarjem čestitam za zmago, po kateri misli že usmerjamo na torkovo domačo tekmo Lige prvakov proti Bakken bears.”

Za Helios Suns pravega počitka ne bo, saj jih v novem tednu čakajo kar tri tekme. Že v torek bodo na tekmi Lige prvakov v Športni dvorani Domžale gostovali danski Bakken Bears, v četrtek na obračunu Pokala Sixt Alpe Adria avstrijski Traiskirchen Lions, v soboto pa v domačem prvenstvu še škofjeloški LTH Castings. Vse tekme se bodo začele ob 20. uri, vstopnice zanje pa so na voljo še po posebej ugodni ceni. Paket vstopnic za vse tri tekme si namreč lahko na vseh prodajnih mestih Moje karte zagotovite za le 10 EUR.