Košarkarji Helios Suns so zabeležili drugo zmago v novi sezoni državnega prvenstva. V ponovitvi zadnjega finala Lige Nova KBM je v Domžalah gostoval Zlatorog, ki je po tesni končnici klonil z 59:62.

helios_zlatorog

Po bolj ali manj izenačenem prvem polčasu so si Domžalčani prvo večje vodstvo zagotovili v zaključku prvega polčasa. Na krilih kapetana Luke Vončine, ki je bil z dvema trojkama in prostima metoma najzaslužnejši za delni niz 10:2, so na odmor odšli s prednostjo devetih točk (34:25), takšna razlika med ekipama pa je bila tudi pred zadnjimi 10 minutami.

Laščani so začeli kazati zobe že v tretji četrtini. Ob koncu 25. minute je Igor Tratnik z zabijanjem njihov zaostanek znižal na -4 (36:40), isto je za tem ponovil še Belorus Roman Rubinštejn (45:41). V obeh trenutkih so izbranci Jakše Vulića našli prave odgovore, ki pa jim jih je začelo zmanjkovati v zadnjih minutah tekme. Trem trojkam Nejca Bariča je uspešen met izza polkroga dodal še Jan Špan in dobre tri minute pred koncem je Zlatorog rezultat poravnal na 57:57.

Helios je za tem, po treh skokih v napadu, zapravil štiri poskuse za novo vodstvo, a tega Laščani niso znali kaznovati. Rezultat so uspeli le še izenačiti na 59. točki. Za tem je za novo vodstvo domačih poskrbel Čeh Tomaš Kyzlink, Simo Atanacković pa je zadel prvega izmed dveh prostih metov za vodstvo z 62:59. Po ulovljeni žogi je gostom za zadnji napad preostalo nekaj več kot tri sekunde, a ob dobrem pokrivanju met Igorja Tratnika s sredine igrišča ni zadel cilja.

S 13 točkami je bil najboljši strelec v vrstah Helios Suns Djordje Lelić, 11 pa jih je ob petih podajah dodal Brandyn Curry. Pri slovenskih prvakih zaradi poškodbe ni igral ameriški center Cory Remekun, izkušeni Jure Močnik pa je z ekipo, po poškodbi gležnja na tekmi proti Tajfunu, opravil ogrevanje, a ga trener Vulić tokrat še ni poslal na parket. Pri Zlatorogu je tekmo s 15 točkami (4:10 za tri) zaključil Barič.

Domžalsko moštvo nov preizkus čaka v torek. Na zgodovinski prvi tekmi se bodo v novonastali Ligi prvakov zoperstavili Arisu (ob 20.00), v državnem prvenstvu pa bodo nato prihodnjo nedeljo, ob 17.00, gostovali v Šenčurju.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Ne morem biti zadovoljen s tem, kako smo odigrali tekmo. Potrošili smo preveč moči. Kar nekajkrat smo imeli priložnost, da prelomimo potek tekme, a delali napake. Nejc Barič nas je z zadetimi trojkami pahnil v pozicijo, v kateri smo se morali boriti za zmago. Na koncu smo to uspeli doseči, zanjo fantom čestitam. Sedaj se moramo osvežiti, saj nas že v torek čaka prva tekma v Ligi prvakov.”

Djordje Lelić, košarkar Helios Suns:

“Z Zlatorogom se zelo dobro poznamo že iz minule sezone. Tekma je bila zelo trda. V zadnji četrtini nismo uspeli dokončati dela. Povedli smo že za 11 točk, pa nato z napakami Laščanom dovolili, da se vrnejo v igro. Z dobro obrambo smo nato na našo srečo izvlekli zmago.”