V domžalski športni dvorani smo spremljali izenačen prvi finalni dvoboj Lige Nova KBM med Helios Suns in Cedevito Olimpijo, zmage s 84:88 so se veselili gostujoči košarkarji. V domači zasedbi je 18 točk dosegel Niko Bačvič, s točko manj mu je sledil Lovro Buljević, Tibor Mirtič pa je zbral 14 točk, 10 skokov in 4 podaje. Pri gostih so bili v napadu razpoloženi trije košarkarji, Yogi Ferrell je prispeval 18 točk, medtem ko sta jih Alen Omić (11 skokov) in Zoran Dragić prispevala 16 oziroma 15. Druga finalna tekma je na sporedu v soboto, v Stožicah.Foto:

HELIOS SUNS : CEDEVITA OLIMPIJA 84:88 (24:28, 20:19, 21:17, 19:24)
Helios Suns: Luke 11 (2:2), Ferme 4 (2:2), Mirtič 14, Buljević 17 (1:2), Oman 2, Tunstall 5 (1:2), Bačvič 18 (1:1), Mahkovic 13 (2:2).
Cedevita Olimpija: Rebec 4, Ferrell 17 (6:6), Radović 3, Jeremić 8 (3:4), Alibegović 10, Murić 8, Matković 7 (1:1), Omić 16 (2:4), Dragić 15 (4:4).

CELOTNA STATISTIKA
FOTOGALERIJA

Košarkarji Cedevite Olimpije so dobili prvo tekmo v finalu Lige Nova KBM proti Helios Suns. V Domžalah so zmagali z 88:84. Druga tekma v seriji na tri zmage bo v soboto, 3. junija, ob 20. uri v Stožicah.

Ljubljančani se potegujejo za jubilejni dvajseti naslov državnega prvaka in tretjega v nizu, ki bi jim hkrati prinesel trojno krono na domačih parketih po zmagah v superpokalu in pokalu Spar. Domžalčani, ki šestič igrajo v finalu državnega prvenstva, pa so bili doslej dvakrat prvaki.

Tretja tekma finala je na sporedu 5. junija v Domžalah, morebitni četrta in peta pa še nimata datuma, saj Cedevito Olimpijo naslednji torek, 6. junija, čaka odločilna tretja polfinalna tekma regionalnega tekmovanja.

Ferell in druščina so bili v končnici močnejši.

Ljubljančani so 48 ur po izenačenju serije z Beograjčani na prvi tekmi v Domžalah z mukami upravičili vlogo favorita v finalu. Čeprav so vodili večji del tekme, si več kot šest točk prednosti niso nikoli priigrali, največji delni izid pa je bil 9:0 in je odločil zmagovalca.

Slabih pet minut pred koncem tekme so gostitelji vodili 77:73, minuto in 45 sekund do zaključka pa je imela Cedevita Olimpija pet točk prednosti (82:77), ki jih je v končnici uspešno ubranila.

Prvi strelec in podajalec pri zmagovalcih je bil Yogi Ferrell s 17 točkami in 6 podajami. Največ skokov in najboljši statistični indeks je imel Alen Omić (16 točk, 11 skokov, indeks 23), največ trojk pa je zadel Zoran Dragić (3:6, 15 točk).

Pri domačih je s statističnim indeksom 24 izstopal Tibor Mirtič (14 točk, 10 skokov, 4 podaje), največ točk pa sta dosegla Niko Bačvič (18 točk) in Lovro Buljević (17 točk, trojke 4:5).