Včeraj je bila na sporedu druga tekma polfinala Lige Nova KBM med Helios Suns in Krko. Domžalčani do te tekme v aktulani sezoni v domači dvorani niso premagali Krke, tokrat pa so po preobratu slavili z 92:86. Blaž Mahkovic je bil nezaustavljiv v napadu in dosegel 32 točk (9 skokov), v gostujočem taboru

HELIOS SUNS : KRKA 92:86 (23:28, 18:25, 19:13, 32:20)
Helios Suns: Luke 15, Ferme 3, Mirtič 20 (4:6), Buljević 4, Oman 3, Tunstall 4 (2:2), Bačvič 11, Mahkovic 32 (15:15).
Krka: Stergar 14 (2:2), Cerkvenik 22 (3:3), Stipčević 19 (9:9), Vucić 8, Jurkovič 5, Stavrov 3, Špan 15.CELOTNA STATISTIKA

V finalu državnega prvenstva v košarki bosta igrala spet Cedevita Olimpija in Helios Suns. Ljubljančani so v polfinalu izločili GGD Šenčur, Domžalčani pa so bili z 2:0 v zmagah boljši od Krke. Danes so pred številnimi domačimi gledalci zmagali z 92:86.

Finale bo potekal na tri zmage, pri čemer bodo imeli prednost domačega terena Domžalčani, prva tekma pa bo že 1.6., ko si v Domžalah obetamo pravi košarkarski spektakel!

Cedevita Olimpija se bo v finalu potegovala za jubilejni dvajseti naslov prvaka in tretjega zaporednega, Helios Suns, ki bo šestič igral v finalu, pa je bil doslej prvak Slovenije v sezonah 2006/07 in 2015/16.

Krka je sinoči odlično odigrala prvi polčas, v katerem si je priigrala 14 točk prednosti, Helios Suns pa jo je nadigral v drugem delu (51:33), ko je imel več moči in želje.

Preobrat na začetku drugega dela je z desetimi zaporednimi točkami začel Tibor Mirtič (20 točk), nadaljeval pa ga je kapetan Blaž Mahkovic, ki je v drugem polčasu dosegel 17 od svojih 32 točk. Mahkovic je zadel vseh 15 prostih metov, Tadej Ferme je v pičlih 16 minutah razdelil 9 podaj, eden ključnih mož je bil znova odlični Austin Luke.

Domači so med 25. ter 33. minuto naredili delni izid 20:5 in povedli s 67:66, v zaključku tekme pa sta odločilne koše v zadnjih 80 sekundah dosegla Austin Luke (15 točk, 7 podaj, 5 skokov) in Niko Bačvić (11 točk).

Pri Krki, ki je nastopila le s sedmimi igralci, je bil najboljši strelec Miha Cerkvenik z 22 točkami, 19 pa jih je dodal Rok Stipčević.

V lepo popolnjeni “Komunali” je klub sprejel tudi državne prvake do 14 let in za 90. rojstni dan voščil legendi kluba Mitju Širclju. Dr. Širclja je spremljajo blizu 70 veteranov domžalske košarke, ki jih mlajši kolegi na parketu tokrat niso razočarali.