Domžalčane je po nastopu v regionalnem tekmovanju čakala naloga v Ligi Nova KBM proti tekmecem iz Podčetrtka. Izbranci domačega trenerja Dejana Jakare so jo po hudem boju uspešno opravili, po dvajseti zmagi so tudi zadržali prvo mesto na razpredelnici.

Domžalska sonca so si prvo otipljivo prednost priigrala v zadnjem delu prvega polčasa, ko so povedla za 12 točk (32:20, 34:22, 36:24). A gosti se niso vdali, po treh zadetih metih za tri točke Nikole Tadića, Nejca Strnada in Sima Atanackovića so se tik pred odhodom na veliki odmor gostiteljem približali na tri točke (35:38).

V drugem polčasu se je na domžalskem parketu odvijal izenačen in enakovreden boj. Gosti so v 27. minuti povedli s 50:49, nato pa so gostitelji strnili svoje vrste in v začetku zadnje četrtine povedli za osem točk (66:58, 68:60).

Košarkarji iz Podčetrtka so vse do zadnjega zvoka sirene dihali za ovratnik domačinom. Minuto in 22 sekund pred koncem so jih po košu Žana Kosiča ujeli in izenačili na 79:79, a so nato Domžalčani naredili delni izid 5:0 – vseh pet točk je prispeval Urban Oman – in slabo minuto pred koncem povedli s 84:79, po hudem boju pa tudi osvojili načrtovani točki.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Oman z 19 točkami in sedmimi skoki, v gostujoči pa Atanacković s 26 točkami in desetimi skoki.

HELIOS SUNS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 86:81 (19:13, 21.22, 18:19, 28:27)
Helios Suns: Luke 7 (2:2), Ferme 8 (1:1), Mirtič 10 (3:5), Oman 19 (3:3), Bačvič 6 (2:2), Mahkovic 13 (8:8), Sirc 5, Buljević 18 (2:5).
Terme Olimia Podčetrtek: Muratović 3 (0:2), Kosič 14, Strand 8, Stiomenov 5, Švigelj 8, Struger 2, Atanacković 26, Tadić 15 (4:4).

CELOTNA STATISTIKA

Domžalska zasedba bo v prihodnjem kolu v soboto, 22. aprila, gostovala v Šentjurju, ekipa iz Podčetrtka pa bo dva dni kasneje gostila GGD Šenčur.