Zadnjo tekmo 23. kola Lige Nova KBM so dobili Sunsi, ki so v Rogaški Slatini svisoko zmagali s 73:94. Najboljši strelec dvoboja je bil Blaž Mahkovic, ki je dosegel 25 točk (7 podaj, 6 skokov), v domačih vrstah je bil v napadu razpoložen Urban Durnik, dosegel je 24 točk (8 skokov).

ROGAŠKA : HELIOS SUNS 73:94 (20:28, 20:20, 18:17, 15:29)
Rogaška: Jean-Baptiste 18 (2:2), Durnik 24 (2:4), Močnik 2, Tabak 9 (3:4), Špan 10, Miličević 10 (2:4).
Helios Suns: Luke 8, Ferme 10, Zemljič 9, Mirtič 6 (0:2), Buljević 14, Oman 9, Bačvič 3, Mahkovic 25 (7:7), Sirc 10 (2:2).

CELOTNA STATISTIKA

Košarkarji Helios Suns so v 23. kolu Lige Nova KBM dosegli devetnajsto zmago, tako da so štiri kola pred koncem rednega dela še naprej izenačeni na vrhu razpredelnice s Krko. Rogaška je doživela trinajsti poraz, ki pa ne bi smel biti tragičen, saj ima več ali manj že zagotovljeno mesto v četrtfinalu.

Za Helios Suns je bila to zadnja preizkušnja pred zaključnim turnirjem regionalnega tekmovanja, ki bo naslednji teden prav v Domžalah.

Temu primerna je bila motivacija in energija igralcev Helios Suns, ki so vodili od prve do zadnje minute. Slatinčani so se jim na začetku zadnje četrtine približali na 66:71, a so jim Domžalčani hitro odgovorili z vodstvom 77:68, ki jim je zagotovil mirno končnico.

Blaž Mahkovic je dosegel 25 točk (trojke 4:6, 7 podaj, 6 skokov, indeks 30), od tega 18 v prvem polčasu. Povratnik Lovro Buljević je zbral 14 točk in 11 skokov, po deset točk pa sta prispevala Lenart Sirc (met iz igre 4:4) in Tadej Ferme. Pri domačih je izstopal nekdanji igralec Helios Suns Urban Durnik s 24 točkami (met iz igre 11:15, 8 skokov).

Rogaška bo v 24. kolu gostovala v Šenčurju (16. april), Helios Suns pa bo 19. aprila gostil Terme Olimia.