Mladinska ekipa Helios Sunsov se je s četrtfinalno zmago nad GIB Ilirijo uvrstila v polfinale državnega prvenstva U19. Tam jih čaka spopad s prvim favoritom za končni naslov, Cedevito Olimpijo.

Varovanci trenerja Jureta Močnika so bili skoraj da vseskozi v vodstvu, košarkarji Ilirije so vodili le pri rezultatu 3:2, pa na 18:18 so uspeli izenačiti na začetku druge četrtine, v kateri so sicer do 17. minute dihali za ovratnik domžalskim košarkarjem, ti pa so nato polčas zaključili s serijo 11:2 za prednost 39:29. Piko na i je s trojko iz ene noge ob sireni postavil Tibor Mirtič.

Helios Suns z zmago nad Ilirijo do polfinala državnega prvenstva U19.

Ko je bilo sredi tretje četrtine po košu Tima Šujice že +20, 55:35, je bila tekma bolj kot ne odločena. Ilirijani so sicer držali visok nivo energije, prišli še na -10 pred koncem četrtine (58:48), a domžalska zmaga ni bila niti za trenutek ogrožena. Končni rezultat 81:62 je postavil Miha Mivšek.

Šujica je bil s 17 točkami prvi strelec mladih Sunsov, po 15 točk sta dodala še Jan Zemljič in Anej Orel. Slednji je zbral še 12 skokov. Pri Iliriji je Andrej Blažević tekmo končal pri 22 točkah in 7 skokih.

Jure Močnik.

V sobotnem polfinalu Domžalčane ob 16.00 čaka obračun s prvouvrščeno ekipo rednega dela, Cedevito Olimpijo, ki je imela v četrtfinalu kar nekaj težav z žilavo zasedbo Term Olimia iz Podčetrtka (81:70). V drugem polfinalu (ob 13.30) se bosta pomerila Krka in domači ECE Triglav. Slednji so za točko ugnali LTH Castings (69:68), Krkaši pa s prepričljivih 80:63 Rogaško. Obe tekmi si boste lahko ogledali v spletnem prenosu na YouTube kanalu Košarkarske zveze Slovenije.

Zaključni turnir U19, četrtfinale (Kranj, 13. 5. 2021)

Helios Suns Matica MB – GIB Ilirija 81:62 (18:14, 21:15, 21:19, 21:14)