Helios Sunsi so še drugo leto zapored pokalno tekmovanje končali na predzadnji stopnički, letos so morali v polfinalu priznati premoč kasnejšim zmagovalcem, Kopru Primorski.

V Športni dvorani Kodeljevo, v Ljubljani, se je pretekli vikend odvijal zaključni turnir 19. Pokala Spar, med štirimi najboljšimi ekipami tekmovanja pa so bili še drugo leto zapored tudi domžalski košarkarji. Ti so se v polfinalu pomerili z aktualnimi državnimi in pokalnimi prvaki, Koprom Primorsko, drugi polfinalni par sta sestavljala Cedevita Olimpija in Krka iz Novega mesta.

Blaž Mahkovic (foto: Aleš Fevžer)

Domžalčani so svoj polfinalni obračun dobro odprli in bili sredi 1. četrtine še v rahli prednosti (11:12), potem ko je izza črte 6,75m zadel Davor Konjević. Nadaljevanje pa je bilo žal malce premehko, tako da so Primorci z delnih 13:2 že ob prvem odmoru vodili z 10 točkami naskoka. Prednost so nato v 2. in 3. delu tekme še povečali, hkrati pa pokazali, zakaj so kljub turbulentnemu obdobju še vedno med najboljšimi ekipami najvišjega ranga Lige ABA. Pred zadnjo četrtino so tako vodili že za 19, 65:46.

V zadnjih desetih minutah so se Sunsi le malce sprostili, poskusili tudi malce resneje zapretiti, a je za kaj več kot znižanje zaostanka na končnih 80:72, zmanjkalo energije in časa. Blaž Mahkovic (15 točk, 7 skokov) in Bine Prepelič (10 točk) sta bila pri Heliosu edina z dvoštevilčnim izkupičkom točk.

Blaž Mahkovic, kapetan Helios Sunsov: ”Tekmo smo želeli začeti z veliko energije in to nam je dobro uspelo. Nato nam je popustila zbranost, nekoliko se je poznala tudi utrujenost, kar je Koper Primorska izkoristila in povsem zasluženo zmagala.”

V drugem polfinalu smo spremljali pravo dramo, ki se je končala z zadeto trojko Eda Murića ob zvoku sirene in zmago Cedevite Olimpije nad Krko s 93:92. Spektakularno nedeljsko finale med Olimpijo in Primorsko, v katerem smo videli marsikatero atraktivno potezo in tudi kar 28 zadetih trojk, je bilo poravnano vse do sredine zadnje četrtine, potem pa so Koprčani, po zaslugi Žige Dimca in Nejca Bariča, uspeli pobegniti ter se na koncu tudi zasluženo slavili še tretje zaporedne osvojitve pokalnega naslova (93:84). Najkoristnejši košarkar zaključnega turnirja je postal košarkar Primorske, Aleksandar Lazić.

19. Pokal Spar, zaključni turnir (Ljubljana, 15. in 16. 2. 2020)