V tekmi, ki Domžalčanom pravzaprav ni pomenila čisto nič, so košarkarji Zlatoroga izkoristili svoj dober šuterski dan in na parketu dvorane Tri lilije v Laškem presenetljivo slavili z 90:84.

Omenimo zgolj dejstvo, da so Laščani v dosedanjem delu sezone dosegali približno po 5 zadetih trojk na tekmo, tokrat pa je bil njihov met izza črte 6,75m že v prvem polčasu neverjetnih 7/9. Domači so tako v prvih 20 minutah dosegli kar 46 točk, kar je absolurno preveč za domžalsko obrambo, rezultat ob polčasu je bil tako še vedno ulovljivih 46:38.

Na začetku 3. četrtine je bil izključen trener Sunsov Dejan Jakara, ki je v kratkem razmaku dobil dve tehnični napaki, tako da je tekmo do konca odvodil njegov pomočnik Grega Nachbar. Laščani so sprva to izkoristili in povedli že s 53:40, potem pa je končno sledil pravi odgovor Domžalčanov, ki so pred zadnjo četrtino povedli s 65:73. In če je bilo treba tekmo nato le še mirno pripeljati do konca, se to žal ni zgodilo. Domači se niso predali in tri minute pred koncem, z novo trojko Matica Grušovnika, povedli z 80:79. Tudi v zadnjih napadih so bili Laščani bolj zbrani, Domžalčani pa so grešili tudi s črte prostih metov, tako da je zmaga z 90:84, moramo reči da zasluženo, ostala doma.

Grušovnik je tekmo končal pri 20 točkah in 8 skokih, na drugi strani je bil prvo ime Sunsov spet Blaž Mahkovic z 22 točkami, 6 skoki in 4 podajami.

Zdaj za ekipe sledi pokalni teden, Helios Sunsi se bodo v dveh tekmah četrtfinala pomerili s Šentjurjem. Najprej v ponedeljek v gosteh, nato še v sredo doma. Boljši iz obeh tekem se uvrsti na zaključni turnir Pokala Spar, ki bo naslednji vikend potekal v dvorani Kodeljevo v Ljubljani.

1. SKL, zadnji, 18. krog prvega dela (Laško, 7. 2. 2020)

Zlatorog Laško – Helios Suns 90:84 (26:22, 20:16, 19:35, 25:11)

Zlatorog: Jereb 9, Ivec, Poyser 8 (7 podaj), Glavan, Lipovšek, Močnik, Kellner 9, Joseph 5 (7 skokov, 6 podaj), Bjeletić 18 (10 skokov), Gontar 6 (5 skokov), Dragan 15, Grušovnik 20 (8 skokov)
Helios Suns: Konjević 13, Šikanić, Radovčić 10, Prepelič, Pelko 14, Bratec, Oman 12 (5 skokov), Šantelj 3 (6 skokov), Mahkovic 22 (6 skokov), Hirschmann 2, Florveus 8 (7 skokov), Strel