V pripravljalnem srečanju pred začetkom uradnega dela sezone, Sunsi jo s tekmo Helios Alpe Adria Cup-a začenjajo 26.09., doma proti Levickim Patriotom (Svk), so Domžalčani na domačem parketu s 74:66 ugnali “tigre” Sixt Primorske.

Blaž Mahkovic

V prvem polčasu so imeli precej več od igre domači, ki so tekmo odigrali brez rahlo poškodovanih Jureta Močnika, Aljaža Bratca in Aleksandra Sinebabnova. Vseeno so dobili obe četrtini prvega polčasa, eno z 21:16, drugo pa z 21:18. Ekipi sta v prvih 20 minutah dosegli po 6 trojk, zbrani gledalci pa so lahko uživali tudi v nekaj atraktivnih potezah na obeh straneh.

Alexander Shashkov

Začetek drugega polčasa je pripadel gostom s Primorske, ki so se sredi 3. četrtine približali le na -4, 48:44, a so imeli Domžalčani pripravljen odgovor in pred zadnjo četrtino spet vodili za 10 (58:48). Ko je semafor v začetku zadnje četrtine kazal že 63:48, je kazalo, da je tekma odločena, a so se gosti z delnih 11:0 spet nevarno približali na 63:59. Do preobrata vseeno ni prišlo, končalo se je s 74:66 za Helios Sunse, pri katerih veseli dejstvo, da sta veliko minutažo dobila in tudi dobro izkoristila oba še mladinca, Nejc Klavžar in Alexander Shashkov.