Mladi domžalski košarkarji so, na žalost, ponovili sinočnjo vajo svojih starejših kolegov in v polfinalu državnega prvenstva priznali premoč Cedeviti Olimpiji z 68:60. Jutri jih ob 10.30 čaka boj z domačim Triglavom za končno 3. mesto.

Anej Orel.

Podobno kot včeraj člani, so tudi mladinci danes odigrali zelo dober prvi polčas, vodili s 33:31, potem pa popustili v 3. četrtini, ki so jo Ljubljančani dobili s 24:12 in povedli s 55:45. Ko je bilo v 33. minuti že 15 točk razlike (61:46), je kazalo, da je tekma odločena. A se mladi Helios Sunsi niso dali. Anej Orel je zadel trojko pod osebno napako, Tim Šujica pa za dve, oba sta uspešno izkoristila tudi prosti met in dobre tri minute pred koncem je bil zaostanek le še -6, 61:55.

Tim Šujica

Prvo ime Olimpije, Luka Ščuka, je napravil peto osebno napako in odšel na klop, a Domžalčani tega niso znali izkoristiti. Še nekaj časa se bomo spraševali, kaj bi bilo, če bi kateri od naslednjih metov izza črte 6,75m zadel cilj. Pa ga žal ni in Ljubljančani so tekmo le zaključili v svojo korist. Končni rezultat je bil 68:66 za Cedevito Olimpijo. Pri Ljubljančanih je Ščuka 18 točkam dodal 12 skokov, pri Helios Sunsih pa je Orel prispeval kar 26 točk in 5 skokov, Šujica je dodal 15 točk in 8 skokov.

Jutri tako Domžalčane ob 10.30 čaka tekma za 3. mesto z domačim Triglavom, ki je moral danes priznati premoč Krki (59:74). Finale bo na sporedu ob 13.00, obe tekmi si boste lahko ogledali v spletnem prenosu.

1. SKL U19, polfinale (Kranj, 15. 5. 2021)

Cedevita Olimpija – Helios Suns Matica MB 68:60 (15:21, 16:12, 24:12, 13:15)