V predzadnji tekmi Lige za prvaka so Helios Sunsi gostovali v Podčetrtku in v izenačeni končnici prepustili zmago domačim košarkarjem Term Olimia, ti so slavili z 78:71.

V prvem polčasu smo v Podčetrtku spremljali izredno izenačen obračun, nobena od ekip si ni priigrala občutnejše prednosti, Domžalčani pa so pogrešali predvsem kakšen zadet met iz razdalje več. Če so po 1. četrtini z noro trojko nekdanjega “barvarja” Sandija Čebularja še vodili domači (22:19), pa so bili ob glavnem odmoru spredaj za točko že Helios Sunsi (35:36).

Začetek 3. četrtine je pripadel košarkarjem Term Olimia, ki so hitro povedli za 7 (45:38), nadaljevanje pa je bilo vseeno bolj domžalsko obarvano. Z zadetimi trojkami Urbana Omana, Reggieja Keelyja in Domna Lorbka so prišli do mini preobrata in vodstva pred zadnjo četrtino s 55:59.

Urban Om,an in Sandi Čebular.

Čebularju se je pri domačih nato v napadu pridružil še drugi nekdanji član Heliosa Simo Atanacković in skupaj sta Terme v 34. minuti spet popeljala do prednosti (66:64). Blaž Mahkovic je z zabijanjem še izenačil na 66:66, potem pa se je domžalskim košarkarjem v napadu povsem zaustavilo. Ko je Čebular minuto in pol pred koncem zadel trojko za 75:66, je bila tekma praktično odločena. Končalo se je z zmago domačih z 78:71.

Za domače je Čebular tekmo končal pri 21 točkah in 7 skokih, Atanacković je 16 točkam dodal 12 skokov. Pri Heliosu gre v napadu tokrat izpostaviti le kapetana Mahkovica, ki se je zaustavil pri 19 točkah.

Tadej Ferme, Helios Suns: “Malo se nam že pozna odsotnost poškodovanih igralcev. Po dveh pomembnih zmagah smo bili tudi danes blizu, a smo enostavno naredili preveč napak in in zgrešili preveč odprtih metov. Zmaga je zasluženo ostala v Podčetrtku.”

Tokratni poraz ni nič tragičnega, saj je bilo mesto med najboljšimi štirimi že pred tem zagotovoljeno. Za konec Lige za prvaka v soboto v Domžale prihaja še Krka, vse pa je še odprto glede končne razvrstitve in nasprotnika v četrtfinalu.

Liga Nova KBM za prvaka, 11. krog (Šenčur, 26. 4. 2021)

Terme Olimia Podčetrtek – Helios Suns 78:71 (22:19, 13:17, 20:23, 23:12)

Terme Olimia: Bizjak, Strnad 14, Škorjanc F., Švigelj Ž. 5, Škorjanc G., Čebular 21 (7 skokov), Cerkovnik, Tomažič 12, Švigelj A., Atanacković 16 (12 skokov), Vasilić9
Helios Suns: Ferme 12, Mirtič, Orel, Bratec 7, Oman 6 (10 skokov), Šikanić 5, Lorbek 3, Mahkovic 19, Vujasinović, Hirschmann 3, Keely 16, Prepelič