Na Polzeli se je tokrat igrala ena najbolj napadalno učinkovitih tekem v državnem prvenstvu, Hopsi in Helios Sunsi so z visokim odstotkom uspešnosti skupaj zadeli kar 29 trojk. Domžalčani so bili vseskozi spredaj, vodili tudi že za 15 (64:79), na koncu pa domov odnesli zmago s 84:93.

Blaž Mahkovic

Polzelani so tekmo odprli malce bolj zaspano, tako da je imel Helios pred koncem prve četrtine že 13 točk naskoka (14:27), a so domači odgovorili s petimi zaporednimi točkami, tako da je bila razlika ob prvem malo daljšem premoru +8, 19:27. Ekipi sta z uspešnimi napadi nadaljevali tudi v drugih dvajsetih minutah, pri domačih sta bila razigrana Aaron Carver in Iztok Goltnik, širok seznam strelcev pri Domžalčanih je vlekel Mihailo Sekulović, met iz igre pa je bil pri enih in drugih nad polovično upešnostjo. Polčas 44:49.

Mihailo Sekulović

Po dobrem začetku drugega polčasa s strani Helios Sunsov, se je razlika nato vseskozi gibala okoli desetih točk, najvišja pa je bila sredi zadnjega dela igre, ko je Tadej Ferme dosegel 9 zaporednih točk za 64:79. Prav Ferme je bil tisti, ki je zadal zadnji udarec domačim, saj je vseh svojih 18 točk dosegel v zadnji četrtini. Domači so končnih 84 točk dosegli s 53,4% meta iz igre (trojke 14/27), na drugi strani pa so Domžalčani ob končnih 93 točkah zadeli še trojko več (15/30), skupni met iz igre pa so imeli še za odtenek boljši od Hopsov (53,8%).

Pri Polzelanih je Aaron Carver tekmo končal pri 24 točkah in 14 skokih, 23 točk in 7 skokov je dodal Josip Mikulić. Prvi strelec Sunsov je bil na koncu Mihailo Sekulović z 20 točkami, temu je dodal še 8 skokov. Tadej Ferme je, kot že rečeno, tekmo končal pri 18 točkah, kapetan Blaž Mahkovic jih je prispeval 16. Odličen je bil tudi Daniel Vujasinović, 9 točkam je dodal neverjetnih 15 podaj, kar je letošnji rekord v državnem prvenstvu.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Na Polzeli je vedno težko igrati. Zadovoljen sem z zmago, z igro v obrambi pa malo manj. Tokrat smo v napadu igrali zelo sproščeno, zadeli smo tiste odprte mete, ki jih na zadnji tekmi v Laškem nismo. To je na koncu tehtnico tudi nagnilo v našo korist.”

Samo dan počitka imajo zdaj Sunsi, potem pa sledi peklenski teden s tremi domačimi tekmami državnega prvenstva. V ponedeljek prihaja Krka (20.00), v sredo Gorenjska gradbena družba Šenčur (19.00), v soboto pa še Rogaška (20.30). Vse tekme bodo na voljo v spletnem prenosu, obračuna s Krko in Rogaško pa si boste lahko ogledali tudi v TV prenosih na programih Sportklub.