Po odličnem začetku sezone in zmagah tako v Ligi ABA 2, kot državnem prvenstvu, so člani nadaljevali v malce slabšem ritmu in po porazu v Beogradu, premoč priznali tudi v 1. SKL, v 2. krogu prvenstva je bil na gostovanju boljši Šentjur.

Borba skozi vso tekmo ni bila vprašljijva, ni pa med Sunsi tokrat bilo posebej razpoloženega košarkarja, ki bi povlekel celoten voz. Domači košarkarji Šentjurja so bili vseskozi v rahli prednosti, a vedno blizu in na dosegu Heliosa. Le čakali smo, kdaj bodo uspeli Domžalčani obrniti moment tekme, a se to kar ni zgodilo.

Krešimir Radovčić

Če je bil polčas še izenačen (37:36 za Šentjur), pa so domači v 3. četrtini prvič resneje pobegnili. Pod košem sta zadevala Emir Ahmedović in nekdanji “barvar” Bojan Radulović, Šentjur pa je pred zadnjimi desetimi minutami povedel z 59:50. Na začetku 4. četrtine, po štirih točkah Johna Florveusa, so Domžalčani še znižali na 59:54, od tam naprej pa so domači uspešno kontrolirali rezultat, držali varno razliko, na koncu pa slavili s 75:63.

Prvi strelec Šentjurja je bil Aleksandar Vlahović z 18 točkami (5 podaj), pri Domžalčanih pa je največ točk, 13, dosegel Krešimir Radovčić (5 podaj).

Helios Sunse naslednja tekma čaka v sredo, ko v 3. krogu Lige ABA 2, v Domžale prihaja novinec v regionalnem tekmovanju, Novi Pazar. Bo pa to prva od petih preostalih domačih tekem Sunsov v mesecu oktobru, zato pohitite z nakupom sezonske vstopnice, ki vam oglede domačih tekem prinaša po super ugodni ceni.