Na zaključnem turnirju za fante U15 v Domžalah so ekipe odigrale vse štiri četrtfinalne dvoboje, polfinale pa so si z zmagami priborili Janče A in Helios Suns Coris prvi dan, ter drugi dan še Terme Olimia Podčetrtek in Petrol Olimpija A. Sobota je rezervirana za polfinalne spopade!

Janče opravičujejo vlogo favorita.

Vlogo favorita so v dvoboju proti Krka belim upravičili košarkarji Janč, ki so že s prvo tekmo in visoko zmago pokazali, da letos merijo samo na vrh. Za zmago s 83:61 je Nejc Dizdarević prispeval 22 točk, 16 točk in 17 skokov je dodal Arne Osojnik. Pri Novomeščanih je je bil prvi strelec Tim Lihteneger, ki je dosegel 22 točk.

Ostale tri četrtfinalne tekma pa so bile prava paša za oči. V četrtek so mladi Helios Suns Coris, po odlični zadnji četrtini (28:14), ugnali vrstnike Parkljev iz Ljubljane. Slednji so sredi 2. četrtine zaostajali z dvomestnim številom točk, pa nato na pred koncem 3. četrtine celo vodili za 9, 53:62, nato pa je do izraza prišla daljša klop Domžalčanov, ki so po preobratu slavili s 84:76. Pri domačih je Jan Vide dosegel 22 točk, eno manj, skupaj s kar 14 skoki, pa je dodal Mark Hal Pehlič. Na drugi strani sta bila izvrstna Črt Čabrilo (30 točk, 8 podaj) in Luka Nikolič (28 točk, 11 skokov).

Domžalčani so se po preobratu proti Parkljem uvrstili v polfinale državnega prvenstva U15.

Petkov dan je bil rezerviran za dve drami. Najprej so v obračunu dvojih term košarkarji Podčetrtka, po mega preobratu, ko so minuto pred koncem 1. polčasa zaostajali že za 18 (27:45), ugnali Zlatorog z 81:75. Gašper Škorjanc je bil na strani zmagovalcev zelo blizu trojnemu dvojčku (35 točk, 19 skokov, 9 podaj), pri poraženi ekipi je izstopal Luka Djuričić s 24 točkami in 11 skoki. V drugi tekmi dneva pa smo spremljali še izenačen obračun med Grosupljem in Olimpijo. Ekipi sta se 12-krat izmenjali v vodstvu, rezultat pa je bil kar 15-krat poravnan. V končnici so bili malo bolj zbrani, pa tudi srečni, ljubljanski košarkarji, ki so slavili s 70:67. Za Olimpijo je Lon Ličan 23 točkam dodal še 10 skokov, prvi strelec Grosuplja pa je bil Mai Žvegla s 27 točkami.

Gašperju Škorjancu (Terme Olimia Podčetrtek) je samo ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka.

Polfinalna para sta tako Janče – Petrol Olimpija in Helios Suns Coris – Terme Olimia Podčetrtek. Prva sobotna tekma se začne ob 10. uri, druga, ko se bodo za finale borili tudi domžalski košarkarji, pa ob 12.15. Vabljeni k navijanju za slovensko košarkarsko prihosnost!

Zaključni turnir U15, ČETRTFINALE

Janče A – Krka beli 83:61 (19:5, 22:10, 28:19, 14:27)

Helios Suns Coris – Parklji A 84:76 (22:15, 19:22, 15:25, 28:14)

Terme Olimia Podčetrtek – Zlatorog Thermana Laško A 81:75 (18:30, 13:16, 30:11, 20:18)

Grosuplje – Petrol Olimpija A 67:70 (18:18, 17:19, 18:17, 14:16)

POLFINALE (sobota, 1. 6. 2019, ŠD Domžale)