Domžalski košarkarji so v 4. kolu Lige Nova KBM za prvaka na domačem parketu gostili košarkarje novomeške Krke. Slednji so v Domžale prišli po odmevni zmagi nad Petrol Olimpijo v Ligi ABA in s prisluženim obstankom v najmočnejšem razredu jadranskega tekmovanja. Helios Sunsi so zaostanek s prve četrtine še uspeli izničiti, tistega s konca prvega polčasa pa žal ne več in Krka je slavila s 76:84.

Miroslav Pašajlić

Začelo se je s štirimi novomeškimi trojkami v 1. četrtini in njihovim vodstvom z 19:29, za kar je, s trojko seveda, poskrbel Paolo Marinelli. Domžalčani so v 17. minuti, po dobri igri Blaža Mahkovica na začetku 2. četrtine, ter košu Miroslava Pašajlića, povedli s 34:31, to pa je bilo žal tudi zadnje vodstvo domačih na tekmi. Z delnih 12:0 so Krkaši zaključili prvi polčas za vodstvo s 34:43 po 20 minutah igre.

Drugi polčas, čeprav bi si to morda želeli, ni bil pretirano razburljiv. Novomeščani, ki so tekmo odigrali brez Jureta Balažiča in Jureta Lalića, so vseskozi držali okoli 10 točk naskoka, sredi zadnje četrtine pa so bili že na +17, 67:84. Za zadnjih 9 točk na tekmi so sicer poskrbeli Sunsi (Gajić 4, Klavžar 3, Pašajlić 2), vseeno pa je zaslužena zmaga odšla v roke Krkašem, ki so slavili s 76:84.

Blaž Mahkovic

Prvi strelec Domžalčanov je bil Blaž Mahkovic z 18 točkami, 16 jih je dodal Miroslav Pašajlić. Ravno toliko, 16, sta jih pri Krki dosegla Dalibor Đapa in Žiga Fifolt (6 skokov).

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestitam Krki za zmago. Prehitro so nam ušli, delali smo preveč napak v obrambi, na žalost pa smo bili spetveliko slabši v skoku. Vemo, na katerih stvareh moramo še naprej trdo delati in verjamem, da bomo dobro pripravljeni takrat, ko bo to najbolj potrebno.”

Sledi malo daljši premor za Helios Sunse, ki naslednjo tekmo igrajo šele čez 10 dni, točneje v soboto, 30. 3., ko v Domžale prihajajo Hopsi iz Polzele.

Liga Nova KBM za prvaka, 4. kolo (Domžale, 20. 3. 2019)

Helios Suns – Krka 76:84 (19:29, 15:14, 20:23, 22:18)

Helios Suns: Pašajlić 16, Gajić 11, Klavžar 7, Fon 3, Oman 5, Maček, Tratnik 9 (6 skokov), Močnik 2 (7 podaj), Jogan, Mahkovic 18, Besedić 5
Krka: Marinelli 5, Škedelj 9, Osolnik 7, Bratož 7, Stipaničev 4 (7 skokov), Cinac 9 (5 skokov), Đapa 16, Fifolt 16 (6 skokov), Balažič, Jošilo 3, Lalić, Lapornik 8