Rezultat iz Laškega (91:86) pomeni, da se bo o zadnjih potnikih v Ligo za prvaka, med najboljših šest ekip prvenstva, odločalo v torek, ko v Domžale prihaja Petrol Olimpija.

Dejan Jakara

Dejstvo je, da so Sunsi na gostovanju v pivovarskem mestu zapravili lepo priložnost, da bi razrešili vse dileme prvega dela Lige Nova KBM. Po dokaj izenačeni 1. četrtini, so pred koncem druge, po dveh prostih metih Blaža Mahkovica, prvič pokazali odtenek več energije od domačih in povedli s 33:40. A nato do konca polčasa niso dosegli ene točke več, Zlatorog pa je z mirnim izvajanjem prostih metov do glavnega odmora izenačil na 40:40.

Sredi tretjega dela igre je spet kazalo na dokončen prelom Laščanov, ko je na semaforju pisalo 50:58. Pa so se z delnih 8:0 še enkrat vrnili v igro. Pred zadnjimi 10 minutami je bilo 61:63, za kar je s trojko poskrbel razpoloženi Mahkovic.

Blaž Mahkovic

V 4. četrtini pa so domači prevzeli pobudo. Vseskozi so imeli kakšno točko prednosti, v zadnjo minuto rednega dela pa so vstopili s petimi točkami naskoka, 79:74, potem ko je izza črte 6,75m zadel Nejc Barič. Uspešno sta proste mete izvajala Jure Besedić in Nikola Gajić, s hitrim protinapadom pa je na 80:80 izenačil Mahkovic. Laščani so imeli za zadnji napad še 7 sekund, zadel je Matur Maker, a so sodniki po pregledu posnetka odločili, da je bil koš dosežen že po izteku igralnega časa. Na vrsti je bil podaljšek.

Tega so domači odlično odprli in povedli s 86:80, za 6 pa so vodili tudi ob prehodu v zadnjo minuto. Mahkovic in Gajić sta Sunse približala na 88:86, Maker je na drugi strani zadel en prosti met, Domžalčanom pa je za zadnji napad ostalo polnih 24 sekund. Miha Fon je 10 sekund pred koncem zgrešil težko trojko, z nekaj prostimi meti pa so domači slavili z 91:86.

Prvi strelec Laščanov je bil Nejc Barič s 25 točkami, na drugi strani jih je Blaž Mahkovic dosegel kar 35, a žal tudi to ni bilo dovolj.

Miroslav Pašajlić

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Čestital bi Laškemu za zmago. Mislim, da je bila zaslužena. Dobra tekma, dobra za gledalce, tudi zelo težka za vodit. Mislim da so fantje dali vse od sebe, vedeli smo kaj je ta tekma pomenila in na žalost smo potegnili kratko. Sedaj moramo nekako izvleči zmago proti Olimpiji, da se uvrstimo v Ligo za prvaka.”

Kot rečeno, se odločitev o zadnjih potnikih v Ligo za prvaka prestavlja na zadnje kolo Lige Nova KBM. Scenarijev je kar nekaj, za Domžalčane pa velja, da jih med najboljših šest zagotovo pelje domača zmaga nad Petrol Olimpijo. Zato v torek do vrha napolnimo Športno dvorano Domžale, obračun z Ljubljančani se začne ob 19. uri!

Liga Nova KBM, 17. kolo (Laško, 9. 2. 2019)

Zlatorog Laško – Helios Suns 91:86 (19:24, 21:16, 21:23, 19:17, 11:6)ž

Zlatorog: Vodiškar 2, Rožanc 3, Ivšek, Thomas 6, Rojc 8 (5 skokov, 5 podaj), Ivec 7, Maker 14 (10 skokov), Barič 25, Kellner, Grdadolnik 14, Miljković 9, Gant 10
Helios Suns: Pašajlić 13, Gajić 11 (6 skokov), Fon, Bratec, Oman, Maček, Močnik 8 (6 skokov, 8 podaj), Jogan, Mahkovic 35, Besedić 7, Strel, Šalić 12