Domžalčani so še drugi petek zapored gostovali v Hali Tivoli, po zmagi proti Petrol Olimpiji pa so bili tokrat boljši še od drugega ljubljanskega prvoligaša, Ilirije.

Sunsi so bili skozi celotno srečanje boljši nasprotnik, a si nikakor niso uspeli priigrati otipljivejše prednosti. Z razigranim Miho Fonom, ki je že v prvi četrtini dosegel 13 točk, so na prvi odmor odšli s prednostjo 21:23, ob polčasu, po trojki Miroslava Pašajlića ob koncu 2. četrtine, pa je bilo 37:45.

Nikola Gajić

Domača Ilirija se vseeno ni in ni predala, z razpoloženo ameriško trojko Heath – Williams – Manderson pa je vseskozi dihala za ovratnik Domžalčanom. v 28. minuti so se Ilirjani približali na 57:59, za kaj več pa ni bilo prave moči oz. so imeli Sunsi vedno pripravljen odgovor. Brez dveh poškodovanih reprezentantov, Aljaža Bratca in Blaža Mahkovica, so Domžalčani prišli do pomembne zmage v boju za Ligo za prvaka (76:85), Ilirija pa še naprej ostaja brez zmage v letošnjem državnem prvenstvu.

Miroslav Pašajlić je tekmo končal pri 20 točkah in 4 podajah, Miha Fon je dodal 17 točk, Nikola Gajić pa 13 točk in 8 skokov. Prvo ime domačih je bil Larry Williams z 20 točkami in 10 skoki.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov: “Poškodba Mahkovica na zadnji tekmi regionalnega tekmovanja nas je nekoliko presenetila, vendar so fantje odlično odreagirali, nadomestili njegov manko in se skozi celotno srečanje držali navodil. Tekmo smo začeli odločno in čvrsto, kot smo se zmenili, in zasluženo zmagali. Čestital bi tudi ekipi Ilirije, ki je bila trd oreh.”

Domžalčane v letu 2018 čaka le še ena tekma, in sicer gostovanje v Vršcu, v 13. kolu Lige ABA 2, prihodnji četrtek, 27. decembra.

Liga Nova KBM, 10. kolo (Ljubljana, 22. 12. 2018)

Ilirija – Helios Suns 76:85 (21:23, 16:22, 22:21, 17:19)

Ilirija: Heath 16, Williams 20 (10 skokov), Sinebabnov, Gorenc, Gabrijel 4, Čućović 9, Gorbachov, Ružič 5 (5 skokov), Cvetković, Germ 9 (5 podaj), Stopar, Manderson 13 (10 skokov)
Helios Suns: Pašajlić 20, Gajić 13 (8 skokov), Klavžar 7, Fon 17, Oman 3, Durnik 2, Močnik 5 (9 podaj), Jogan, Besedić 10 (8 skokov), Strel, Šalić 8 (6 skokov)