Domžalčani so na gostovanju v Splitu, v zadnjem kolu prvega dela Lige ABA 2, vseskozi dihali za ovratnik domačim košarkarjem, ki pa so bili v končnici tekme vseeno dovolj zbrani, da niso dovolili presenečenja. Sunsi se tako domov vračajo s porazom z 82:76.

Gledano s konca, je tekmo verjetno odločilo prvih 11, 12 minut, v katerih so domači prišli do desetih točk naskoka (22:12), Domžalčani pa so nato naslednji dve četrtini lovili priključek. V drugem delu igre je razpoloženemu Blažu Mahkovicu največ pomagal Urban Durnik, v tretjem delu pa sta svoje dodala še Miroslav Pašajlić in Đoko Šalić, tako da so Sunsi pred zadnjimi 10 minutami zaostajali zgolj za točko, 59:58.

Očitno pa je našim to lovljenje pobralo kar nekaj energije, saj so domači v začetku zadnje četrtine prišli do delnih 15:5, ter s tem do vodstva s 74:63, ki ga do konca niso več izpustili iz rok. Po trojki Šalića minuto pred koncem je bilo še -5, za kaj več pa je zmanjkalo časa. Split je slavil s z 82:76.

Pri domačih sta Michael Cobbins (8 skokov) in nam dobro poznani Maj Kovačevič dosegla po 18 točk, za Sunse pa je Blaž Mahkovic 29 točkam dodal še 7 skokov, 20 točk je prispeval še Miroslav Pašajlić.

Vladimir Anzulović, trener Splita: “Čestitke nasprotniku, a še toliko večje mojim fantom. Trenutno nas je malo, verjemite mi, da je Helios s trenutno zasedbo boljši od Splita. Na robu moči smo, na sinočnjem treningu sem bil jaz deseti igralec. Zavedamo se, da smo daleč od predstav z začetka sezone, ampak takšno je trenutno stanje.”

Dejan Jakara, trener Heliosa: “Čestitke Splitu za zmago. Mislim, da tokrat niso bili toliko boljši, kolikor smo mi uničili sebe z napšakami v napadalni tranziciji. Upali smo na kaj več, a nam žal ni uspelo.”

S to tekmo je končan prvi del Lige ABA 2 oz. so ekipe odigrale vse tekme prosti ostalim nasprotnikom. Helios Suns so trenutno na 10. mestu na lestvici, z izkupičkom 4 zmag in 7 porazov, enako kot osmi Dynamic in deveta Rogaška. Enajsti Zrinjski zaostaja za eno zmago, zadnji Vršac pa že za tri.

Kot že zadnjih nekaj tednov, počitka ne bo veliko. Pravzaprav ga sploh ne bo, saj naslednja tekma, obračun 9. kola Lige Nova KBM, sledi že ta petek, 14. 12., ko se bodo Sunsi v legendarni Hali Tivoli pomerili s Petrol Olimpijo.

Liga ABA 2, 11. kolo (Split, 12. 12. 2018)

Split – Helios Suns 82:67 (20:12, 19:22, 20:24, 23:18)

Split: Veljačić 10 (9 podaj), Rebić 2, Kedžo 14, Gabrić 9 (7 skokov), Runjić, Marčinković 11 (9 skokov, 6 podaj), Jukić, Kovačevič 18, Vrgoč, Cobbins 18 (8 skokov)
Helios Suns: Pašajlić 20, Gajić 3, Klavžar, Fon 3, Oman, Durnik 8, Močnik, Mahkovic 29 (7 skokov), Besedić 2, Strel, Šalić 11 (7 skokov)