Mladinska ekipa Helios Suns A se je, s četrtfinalno zmago nad Parklji ter polfinalno nad KOŠ Primorsko, uvrstila v veliki finale državnega prvenstva za fante U19! Domžalčani bodo lovoriko iz lanske sezone branili proti košarkarjem Krke, domačinom zaključnega turnirja. Finale je na sporedu jutri, 25. 3., v novomeški dvorani Leona Štuklja, tekmo pa si bo mogoče ogledati tudi v neposrednem TV prenosu na Šport TV 2.

Veselje mladincev ob uvrstitvi v finale prvenstva U19.

Četrtfinalni obračun z ekipo Parkljev iz Ljubljane je bil izredno napet do zadnje sirene. Domžalčani so si sicer v zaključku tretje četrtine priigrali že 14 točk naskoka (56:42), dobre štiri minute pred koncem pa še vodili za 8, 69:61, a so Parklji vztrajno nižali zaostanek, tekmo končali z delnih 8:0 in minuto pred koncem izenačili na 69:69. Po nekaj napakah na obeh straneh, je zadnji napad pripadel Sunsem, odgovornost pa je v svoje roke vzel kapetan Nejc Klavžar in štiri sekunde pred koncem lepo prodrl po levi strani ter zadel za 71:69. Parkljem je zmanjkalo časa in slavje se je lahko začelo. Klavžar je 18 točkam dodal še 7 skokov, dvojni dvojček (15 točk, 10 skokov) pa je uspel Adrianu Joganu.

V polfinalu je Sunse čakala ekipa KOŠ Primorske, ki je bila v četrtfinalu kar malce presenetljivo boljša od Petrol Olimpije (72:69). Domžalčani so skozi celotno srečanje močno viseli oz. so bili košarkarji Primorske večino časa enakovreden, če ne celo boljši nasprotnik. Sunsi so v 33. minuti še zaostajali s 60:56, tekmo pa so dokončno prelomili v zadnjih dveh minutah, ko so po izenačenju na 65:65 sami dosegli še pet točk, Primorska pa nobene več, za slavje Heliosa s 70:65. Alexander Shashkov je 30 točkam dodal še 12 skokov, Nejc Klavžar pa je prikazal raznovrstno igro s 16 točkami, 6 skoki in 8 podajami.

Nejc Klavžar

V nedeljskem finalu Domžalčane čaka obračun s Krko, ki se je pravzaprav sprehodila do finala. V četrtfinalu so Novomeščani ugnali Slovan z 71:49, v polfinalu pa ECE Triglav z 71:54. Kot zanimivost omenimo, da sta se generaciji ’99 in mlajši obeh klubov že nekajkrat srečali v zaključnih bojih. Pri pionirjih U15 so Krkaši slavili tako v finalu državnega prvenstva, kot tudi v finalu Mini pokala Spar, pri kadetih U17 pa so takrat varovanci Gašperja Papeža Novomeščane izločili v četrtfinalu in na konci osvojili 3. mesto. Ali lahko trenerju Dejanu Čikiću in njegovim fantom uspe ponoviti lanski dosežek generacije ’98 in se ponovno zavihteti na sam vrh mladinskega prvenstva, pa bo jasno že jutri, okoli 15. ure. Finalno tekmo, ki se v novomeški dvorani Leona Štuklja prične ob 13. uri, si boste lahko ogledali tudi v neposrednem prenosu na Šport TV 2. Bomo pa seveda še kako veseli, če se nam pridružite kar pri navijanju v Novem mestu!