Domžalski košarkarji so že uvrščeni v četrtfinale pokala Helios Alpe Adria, zato je trener Jovan Beader pred tekmo z Levicki Patrioti, ki ni odločala o ničemer več, doma pustil nekaj nosilcev, s seboj na Slovaško pa odpeljal kar šest mladincev. Upor je bil dober vse do zadnjih desetih minut, potem pa so Domžalčanom pošle moči in Levice so prišle do zmage s 95:72.

Od tistih “pravih” članov so na Slovaško odpotovali Jure Besedić, Božo Đumić, Urban Oman in Matej Rojc, od mladincev pa še Adrian Jogan, Jakob Strel, Urban Tajher, Nejc Leben, Blaž Grmek in Vid Rener. Zadnji je letnik 2001, predzadnji 1999, ostali pa 2000. Morda tudi zaradi te mladosti glave takoj na začetku tekme niso bile prave in domači, ki igrajo pod vodstvom slovenskega trenerja Tea Hojča, so sredi prve četrtine povedli že s 14:5. S serijo točk Besedića in Đumića so Domžalčani nato le ujeli priključek in prvo četrtino celo dobili z 20:18. V drugih desetih minutah so bili domači vseskozi v rahli prednosti, na glavni odmor pa so odšli s štirimi točkami naskoka (46:42).

Zelo podobno gibanje rezultata smo spremljali tudi v tretji četrtini. Domžalčani so z malo bolj izkušeno peterko, kolikor se je to pač dalo, poskušali obrniti rezultat, a so imeli košarkarji Levic vseskozi pripravljen pravi odgovor in prednosti niso izpustili iz rok. Pred zadnjimi desetimi minutami je semafor kazal 68:59. Trener Beader je nato v zadnji četrtini več priložnosti za igro ponudil še mlajšim, kar so domači izkoristili in na koncu slavili s prepričljivih 95:72. Ne glede na končni rezultat, gre mlade pohvaliti za tokratno požrtvovalno predstavo.

Prvi strelec domačih je bil Martin Bachan s 15 točkami, pri Domžalčanih pa se je z 22 točkami, 11 skoki in 5 podajami izkazal Božo Đumić. 18 točk je dodal Jure Besedić, 11 pa Urban Tajher.

Jovan Beader, trener Helios Suns: “Ker tekma ni imela nobenega rezultatskega pomena, smo se odločili, da več priložnosti ponudimo tudi košarkarjem mladinske ekipe. Nekateri so jo dobro izkoristili, nekateri malo manj, je pa za njih to super izkušnja. Čestitke Levicam za zmago, mi pa že gledamo naprej k sobotni tekmi Lige Nova KBM proti Polzeli.”

Domžalčani torej to soboto, 20. 1., gostujejo pri Hopsih, tekma na Polzeli pa se začne ob 19. uri.

Helios Alpe Adria Cup, 6. kolo (Levice, 16. 1. 2018)

Levicki Patrioti – Helios Suns 95:72 (18:20, 28:22, 22:17, 27:13)

Patrioti: Bachan 15, Krajcovič 6, Ziak 7, Luknič, Zigo, Bojanovsky 11, Vašl 9 (5 podaj), Danielič 6, Kurbas 9, Adamik 4, Sims 14 (6 skokov), Djurić 14 (9 skokov)
Helios Suns: Grmek, Leben 2, Rojc 7, Rener 1, Jogan 2, Oman 9 (5 skokov), Đumić 22 (11 skokov, 5 podaj), Tajher 11, Besedić 18, Strel