V prvem vikendu leta 2018 so na parket stopili tudi mlajši košarkarji Helios Suns in bili v večini tudi zelo uspešni. Od petih tekem so fantje zabeležili štiri zmage, enkrat pa so morali nasprotnikom priznati premoč.

Mladi košarkarji Helios Suns so po večini uspešno zakorakali v leto 2018.

V soboto so prvo tekmo 4. kroga Mini pokala Spar odigrali pionirji U13 A. Na gostovanju pri Miki športu v Slovenskih Konjicah so si priigrali lepo prednost pred povratnim obračunom. Tekmo so sicer Domžalčani začeli kot se spodobi za daljši premor po novoletnih praznikih, zaspano, počasneje in s slabšo zbranostjo v obrambi. V napadu sicer večjih težav niso imeli, saj so, košarkarsko rečeno, igrali na “svežino”. V tretji četrtini so se fantje le zbudili iz zimskega spanja in stisnili tudi v obrambi ter se v nekaj minutah povsem odlepili od nasprotnika. Tako v zadnji četrtini ni bilo več dvoma o zmagovalcu, vprašanje je bila samo še končna razlika pred povratno tekmo v Domžalah. Končalo se je z zanesljivih 82:45.

Mini pokal Spar, prva tekma 4. kroga (Slovenske Konjice, 6. 1. 2018)

Miki šport Konjice – Helios Suns A 45:82 (18:29, 13:16, 5:27, 9:10)

Aktivni sta bili tudi obe ekipi kadetov. U17 B so že zgodaj zjutraj odšli proti morju, točneje v Izolo, s košarkarji tamkajšnjega kluba pa so se enkrat letos že pomerili in zabeležili visoko zmago. Podobno je bilo tudi tokrat, ko so fantje lahko kar med samo tekmo potrenirali nekaj različnih, tudi novih načinov obrambe, zelo uspešni pa so bili tudi v napadu, saj so tekmo končali z enajstimi zadetimi trojkami. S po 30 doseženimi točkami sta bila najbolj razpoložena Jošt Flerin in Urban Klavžar, Domžalčani pa so prišli do visoke zmage s 115:42.

U17 2. SKL, 6. kolo drugega dela (Izola, 6. 1. 2018)

Izola – Helios Suns B 42:115 (9:24, 7:26, 13:37, 13:28)

Kadeti U17 A pa so, v zelo pomembni tekmi za uvrstitev med prvih šest ekip v prvenstvu, v gosteh s 74:63 premagali vrstnike novomeške Krke. Ekipi sta si bili vseskozi zelo blizu, so pa bili Domžalčani od druge četrtine dalje, to so dobili z 20:13, vse do konca v rahli prednosti. Tehtnico sta na stran Sunsev nagnila Jan Maček (24 točk) in Anej Orel (20), s to zmago pa Domžalčani za zdaj ostajajo na 3. mestu v svoji skupini, ki še vodi v zgornji del tekmovanja.

U17 1. SKL, 6. kolo drugega dela (Novo mesto, 6. 1. 2018)

Krka A – Helios Suns A 63:74 (16:18, 13:20, 18:19, 16:17)

Pionirji U15 B so morali še tretjič letos priznati premoč Rudarju iz Trbovelj.

Nedeljsko (d)opoldne pa je bilo rezervirano za tekmi pionirjev U15 A in B. Slednji so se še tretjič letos pomerili z Rudarjem. Na zadnji medsebojni tekmi so Domžalčani pokazali dober odpor, tokrat pa ga žal nismo dočakali. Naši fantje so slabše začeli in nasprotniku dovolili delni izid 10:0, šele po hitri minuti odmora pa so se glave malo zbrale in so fantje končno začeli igrati tako v napadu, kot v obrambi. V celi tekmi je bila zares dobra samo tretja četrtina, tam je za trenutek dišalo, da bi nasprotnika celo lahko ujeli, saj so iz -22 prišli na vsega 8 točk zaostanka. Vendar pa je nato v zadnji četrtini zmanjkalo moči in nasprotniki iz Trbovelj so zasluženo zabeležili novo zmago.

U15 1. SKL, 5. kolo drugega dela (Domžale, 7. 1. 2018)

Helios Suns B – Rudar 40:71 (8:19, 6:18, 16:12, 10:22)

Rezultatsko uspešnejši pa so bili pionirji U15 A, ki so gostili košarkarje AKK Branika. Ti so v Domžale prišli brez najboljšega posameznika, Jake Oberlajta, ki si je poškodoval koleno, zato so glave domžalskih košarkarjev zelo očitno že pred tekmo dosegle novo zmago, a kaj, ko je bilo treba to dokazati še na parketu. In ravno zaradi te ležernosti so bili domači v uvodnih minutah nezbrani v obrambi, posledično pa tudi neprecizni v napadu, gostje z Maribora pa so celo dobili prvo četrtino s 15:13. Napad se je sicer skozi samo tekmo popravil, obramba pa tokrat vseeno ni bila na domžalski ravni, pa čeprav se je tekma končala z zanesljivih 102:63 za Helios Suns A.

U15 2. SKL, 6. kolo drugega dela (Domžale, 7. 1. 2018)

Helios Suns A – AKK Branik 102:63 (13:15, 37:18, 34:15, 18:15)