Domžalske selekcije, od U15 naprej, so pretekli vikend začeli s tekmami drugega dela državnega prvenstva, po večini pa so bili tudi zelo uspešni.

Pionirji U15 B, ki so z dobrimi igrami v prvem delu zdaj napredovali v 1. SKL, so odigrali domačo tekmo proti Jančam B. Začetek tekme je bil z delnih 8:0 izredno dober, nato pa je sledilo nekaj nezbranosti in Ljubljančani so se uspeli približati na 12:9. Po tem padcu so se fantje zbrali in si hitro priigrali dvomestno prednost. Do konca tekme so jo le še povečevali in se zasluženo veselili nove zmage. Ekipa je bila v napadu izredno razigrana, predvsem pa je fante prve tri četrtine krasila izredno lepa kolektivna igra z mnogo lepimi potezami.

U15 1. SKL, 1. kolo drugega dela (Domžale, 26.11.2017)

Helios Suns B – Janče B 82:45 (27:15, 22:13, 23:16, 10:1)

Pionirji U15 A so po zmagi v Podčetrtku odšli še na zasluženo sprostitev v Terme Olimia.

Tudi pionirji U15 A, ki so se za zdaj uvrstili med 16 najboljših ekip v prvenstvu, so drugi del lige začeli s prepričljivo gostujočo zmago pri Podčetrtku. Slednji so se pokazali kot izredno močna ekipa, pa čeprav so ob polčasu proti Domžalčanom zaostajali za 16, 28:44. Vseeno pa so naši fantje nato nadaljevali v podobnem, če ne še višjem ritmu, razlika se je hitro povzpela proti +30 in tekma je bila bolj kot ne odločena. Končalo se je z domžalskih 85:55, naši fantje pa so si nato privoščili še malo sprostitve “čez cesto”, saj so za dobri dve uri odšli še v tamkajšnje Terme Olimia.

U15 1. SKL, 2. kolo drugega dela (Podčetrtek, 26.11.2017)

Podčetrtek Ges d.o.o. – Helios Suns A 55:85 (12:25, 16:19, 8:27, 19:14)

Ista ekipa, samo kot kadeti U17 B, je v tem (podaljšanem) vikendu odigrala še eno tekmo, torej prvo kadetsko v drugem delu prvenstva. Iz sicer nesprejemljivih razlogov, predvsem pač zato, ker gre za B ekipo kluba, fantje niso napredovali v 1. SKL, čeprav bi si po rezultatih to zaslužili, predvsem pa bi imeli veliko močnejše tekme. A je sistem tekmovanja postavljen tako, da prvouvrščene ekipe iz prvih 12ih skupin napredujejo gor, iz 13. in 14. skupine pa ne. Se vam zdi čudno? Nam tudi… Torej, fantje so ostali v 2. SKL, prvo tekmo nadaljevanja pa so doma odigrali proti ekipi Izole. Sicer z eno najslabših iger v sezoni so vseeno prišli do prepričljive zmage z 92:61.

U17 2. SKL, 1. kolo drugega dela (Domžale, 27.11.2017)

Helios Suns B – Izola 92:61 (17:9, 22:12, 28:17, 25:23)

Jan Maček in kadeti U17 A so prišli do zmage nad novomeško Krko. Slednji so Domžalčanom vrnili udarec naslednji dan, v obračunu mladinskih ekip.

Kadeti U17 A so prvo tekmo 2. dela odigrali doma proti Krki A iz Novega mesta. Po precej izenačenem prvem polčasu, so naši fantje po odmoru stopili na igrišče bolj zbrani in odločni ter si že v uvodnih minutah tretje četrtine praktično zagotovili zmago (70:56). V zadnjih desetih minutah so nato le še mirno kontrolirali rezultat in prišli do zmage s 84:71.

U17 1. SKL, 1. kolo drugega dela (Domžale, 25.11.2017)

Helios Suns A – Krka 84:71 (27:15, 13:26, 30:15, 14:15)

Edini poraz vikenda pa so zabeležili mladinci U19 A, ki so morali, ironično na zgornji odstavek, orožje položiti prav v Novem mestu. Domači košarkarji Krke so v prvem polčasu pokazali veliko željo, zbranost in odgovornost, medtem ko je našim fantom primanjkovalo vsega naštetega. Drugih 20 minut pa so Domžalčani zaigrali kot prerojeni in z veliko vložene energije prišli celo do preobrata ter minimalnega vodstva. Ker pa je košarka zelo pošten šport, na koncu z zmago vedno nagradi ekipo, ki igra celotno srečanje bolj odgovorno. Tako je (zaslužena) zmaga z rezultatom 70:66 ostala v Novem mestu.

U19 1. SKL, 1. kolo drugega dela (Novo mesto, 26.11.2017)

Krka – Helios Suns A 70:66 (16:10, 25:13, 12:20, 17:23)