Tako kot člani ne, tudi mladi nimajo kakšnega praznega vikenda, ki bi ga lahko izkoristili za počitek. Tudi tokrat so bile aktivne vse selekcije od U13 naprej, še naprej pa veseli dobra forma fantov, ki v začetku sezone dosegajo zavidljive rezultate.

Pionirji U13 B so v Stožicah merili moči z domačo Petrol Olimpijo B in OKŠ Slovanom belimi. V tekmo z Olimpijo so sončki slabo vstopili in hitro zaostajali za 8 točk. Sledila je boljša druga četrtina, v kateri so predvsem v zadnjih 3 minutah popravili bled vtis, a so v 3. delu igre domačim dopustili, da so spet ušli na visokih 10 točk prednosti. V zadnjih osmih minutah pa so končno pokazali svoj pravi obraz v obrambi, dovolili Olimpiji le 3 točke, a na drugi strani žoga ni našla poti v koš. Z malo sreče v napadu, bi lahko sledil lep preobrat. Proti Slovanu pa smo spremljali drugačno zgodbo. Hitro domžalsko vodstvo, slabša druga četrtina z zgrešenimi kar 10 prostimi meti, izenačen tretji del tekme in spet dober domžalski zaključek za končno zmago s 50:40.

U13 2. SKL, 2. turnir (Ljubljana, 11.11.2017)

Petrol Olimpija – Helios Suns B 54:40 (17:9, 14:12, 20:11, 3:8)

Helios Suns B – OKŠ Slovan Beli 50:40 (21:10, 7:10, 11:11, 11:9)

Zadnji turnir prvega dela so odigrali tudi še neporaženi pionirji U13 A. V prvi tekmi proti domači Elektri so fantje dobro začeli, hitro povedli, to začetno prednost vseskozi višali in se tako veselili nove prepričljive zmage. Na drugi tekmi turnirja, proti večnim nasprotnikom Parkljem A, so Domžalčani ponovili začetek s prve tekme, a je nato sledilo nekaj nezbranosti in nasprotnik se je v nadaljevanju približal na samo štiri točke zaostanka. V zadnji četrtini je le spet prišla tista prava igra in s tem tudi končna zmaga. Tako so Domžalčani neporaženi zaključili prvi del sezone in zasluženo osvojili 1. mesto v skupini.

U13 1. SKL, 3. turnir (Šoštanj, 11.11.2017)

Elektra Šoštanj – Helios Suns A
 32:62 (3:19, 6:18, 12:14, 11:11)

Parklji A – Helios Suns A
 44:65 (12:23, 12:12, 12:13, 7:17)

Že v petek so, v telovadnici OŠ Ihan, svojo tekmo odigrali pionirji U15 B. Gostili so košarkarje Rudarja, ki so bili letos na prvi medsebojni tekmi prepričljivo boljši. Tokrat pa so Domžalčani, vsaj v prvem polčasu, pokazali povsem drug obraz. Žoga je lepo krožila med igralci, ki so si ustvarili veliko čistih metov, kar se je poznalo tudi na rezultatu polčasa (29:36). V tretji četrtini pa je sledilo pet slabših minut in nasprotniki so pobegnili na 15 točk razlike, ki so jih nato tudi brez težav zadržali do konca. Vseeno pa gre izpostaviti dejstvo, da se pri naših fantih iz tekme v tekmo pozna velik napredek, tokrat pa so bili proti močnejšemu nasprotniku kar 30 minut enakovreden tekmec.

U15 2. SKL, 3. kolo (Ihan, 12.11.2017)

Helios Suns B – Rudar 51:72 (18:20, 11:16, 12:22, 10:14)

Pionirji U15 A letos ostajajo še neporaženi, ta vikend so v pionirski ligi ugnali sosede iz Kamnika, v kadetski 2. ligi pa vrstnike Petrol Olimpije B.

Do še dveh domačih zmag pa so prišli pionirji U15 A. Najprej so v soboto v kadetski 2. ligi visoko ugnali Petrol Olimpijo B, nato pa bili v nedeljo, v sosedskem obračunu, še prepričljivo boljši od Calcit Basketball iz Kamnika. V tej tekmi so Domžalčani že do polčasa dosegli neverjetnih 55 točk, prejeli pa so jih le 11, in tekma je bila seveda odločena. Končalo se je z 86:24. Dan prej, v kadetskem obračunu z Olimpijo, se je pričakovala trda, agresivna, predvsem pa napeta tekma, a so žal gostje prišli rahlo oslabljeni, kar so domači izkoristili, prvo četrtino dobili s 30:12, nato pa tekmo le še mirno pripeljali do konca.

U15 1. SKL, 3. kolo (Domžale, 12.11.2017)

Helios Suns A – Calcit Basketball 86:24 (28:5, 27:6, 13:6, 18:7)

U17 2. SKL, 2. kolo (Domžale, 11.11.2017)

Helios Suns B – Petrol Olimpija B 105:62 (30:12, 18:20, 35:10, 22:20)

Kadeti U17 A so imeli v preteklem tednu kar tri tekme. Že v torek so eno najmočnejših tekem v dosedanjem delu sezone odigrali proti Sani Bistrici. Po izenačenih prvih 30 minutah je odločitev padla v zadnji četrtini, ki so jo Domžalčani dobili z 21:14 in tako na koncu slavili s 85:76. Za vikend pa je fante čakal dvojni razpored; v soboto so v kadetski 1. SKL doma visoko ugnali košarkarje Šentjurja, v nedeljo pa v 2. SKL še košarkarje Ivančne Gorice. V obeh tekmah so Domžalčani začeli z agresivno obrambo, posledično nekaj lahko pridobljenimi žogami in tudi enostavnimi zaključki, tako da so hitro prišli do visoke prednosti. V soboto so sicer napadalno nato popustili, a je bila obramba na dovolj visokem nivoju, da so tekmo brez težav dobili, s tem pa prišli še do pete zaporedne zmage v ligi. Neporaženi ostajajo tudi v mladinski ligi, tako da imajo fantje skupno letos že 9 zmag in še nobenega poraza.

U17 1. SKL, 1. kolo (Domžale, 7.11.2017)

Helios Suns A – Sani Bistrica 85:76 (24:21, 20:20, 20:21, 21:14)

U17 1. SKL, 2. kolo (Domžale, 11.11.2017)

Helios Suns A – Šentjur Tajfun 79:44 (30:16, 21:10, 14:10, 14:8)

U19 2. SKL, 2. kolo (Domžale, 12.11.2017)

Helios Suns B – Ivančna Gorica 100:48 (36:13, 24:11, 21:19, 19:5)

Za kadeti A je tekem poln teden, a so vse tri obrnili v svoj prid.

So pa zato 2. zaporedni poraz vpisali mladinci U19 A. Fantje, ki žal nič ne trenirajo skupaj, saj so razdeljeni med članski in mladinski pogon, so tako po uvodnih treh zmagah, sedaj še drugič domač parket zapustili sklonjenih glav. Po zelo napeti končnici, ki so jo žal odigrali brez rahlo poškodovanega Nejca Klavžarja, so morali priznati premoč gostom iz Grosupljega z 68:65. V zadnjem kolu bo tekma v Kopru odločala o uvrstitvi med najboljših 8 ekip v prvenstvu.

U19 1. sKL, 2. kolo (Domžale, 12.11.2017)

Helios Suns A – Grosuplje 65:68 (18:12, 14:18, 14:19, 19:19)