Nov vikend, novi nasprotniki, nove tekme naših mladih košarkarjev. Kljub počitniškemu vikendu so bile domžalske ekipe prav vse aktivne v državnih oz. pokalnih prvenstvih. Ob tem smo ekipo kadetov U17 A peljali še na “košarkarski izlet” v Banja Luko, kjer so odigrali tudi dve prijateljski srečanji.

Kadeti U17 A so počitniška četrtek in petek izkoristili za pot v Banja Luko, kjer sta jih čakali tudi dve tekmi; prvi dan so se udarili z močnim KK Rookie in jim morali priznati premoč z 88:80. Naslednji dan so se udarili še z Igokeo iz Alksandrovca, njihova članska ekipa nastopa tudi v Ligi ABA, in slavili s prepričljivih 79:59. Gostiteljem hvala za gostoljubje, zahvala pa gre tudi tamkajšnji izpostavi NLB, ki je poskrbela za lepo petkovo druženje in kosilo celotne domžalske ekipe.

Kadeti U17 A so bili na košarkarskem izletu v Banja Luki, za gostoljubje pa gre velika zahvala domačinom in tudi tamkajšnji poslovalnici NLB, ki je poskrbela za petkovo druženje in skupno kosilo domžalske ekipe.

V prvenstvu oz. bolje rečeno pokalu pa sta ta vikend prvi zaigrali ekipi pionirjev U13. Namreč, na vrsti so bile prve tekme 2. kroga Mini pokala Spar. Naša ekipa U13 A je v gosteh slavila proti Vranom Vransko, U13 B pa so morali doma priznati premoč Jesenicam.

V tej tekmi smo spremljali zelo energičen in izenačen začetek. Gostje z Gorenjske so z boljšo igro v zadnjih minutah prve četrtine prišli do 4 točk prednosti, njihovo glavno orožje pa je predstavljal skok v napadu, s pomočjo katerega so v drugi in tretji četrtini nadigrali naše leto dni mlajše fante z delnih 27:15. V zadnjih osmih minutah so Domžalčani popravili vtis, odigrali izenačeno zadnjo četrtino, ter tako tekmo končali z -16, 44:60, s čimer pred povratno tekmo ohranjajo minimalne upe na preobrat.

Mini pokal Spar, prva tekma 2. kroga (Domžale, 4.11.2017)

Helios Suns B – Jesenice 44 : 60 (12:16, 9:14, 6:13, 17:17)

Na Vranskem pa so naši košarkarji tekmo odprli zelo slabo in domačinom dovolili, da so prvo četrtino dobili s kar 22:9. V nadaljevanju so se fantje zbrali in do polčasa ujeli priključek ter tako na glavni odmor že odšli s točko prednosti. V drugem polčasu so končno zaigrali tako kot je treba in kot konec koncev tudi znajo in tekmo zanesljivo dobili s 63:39. Vseeno pa gredo čestitke tudi nasprotnikom za lepo tekmo in pravo borbo do zadnjih minut.

Mini pokal Spar, prva tekma 2. kroga (Vransko, 4.11.2017)

Vrani Vransko – Helios Suns A 39:63 (22:9, 4:18, 7:12, 6:24)

Kadeti U17 A bodo svojo tekmo proti Slovenski Bistrici, zaradi poznega prihoda iz Banja Luke, odigrali v torek zvečer, so pa bili zato aktivni kadeti U17 B. Zaradi počitnic odsotnega dvojca Urban KlavžarJan Šetina je bilo gostovanje pri Slovanu B slišati malce rizično, a so fantje odlično odreagirali, odigrali eno najboljših tekem dosedanjega dela sezone in na koncu prepričljivo slavili z 90:74. Razen atomske prve četrtine, ki se je končala s 27:24 za Helios, so nato zaigrali bolje tudi v obrambi in bili večji del tekme v lepi prednosti. Domači so se sredi zadnje četrtine s 7:0 približali na 82:69, a so Domžalčani tudi to pravočasno zaustavili in prišli do lepe zmage nad izjemnim, a sila neugodnim nasprotnikom.

U17 2. SKL, 1. kolo (Ljubljana, 4.11.2017)

Slovan B – Helios Suns B 74:90 (24:27, 12:22, 22:27, 16:14)

Nedelja je bila rezervirana za dve pionirski U15 tekmi v gosteh, oboji mladinci pa so svoji tekmi igrali doma, v Domžalah. Pionirji U15 B so tekmo proti Šentvidu B Parkljem začeli zelo agresivno ter tako hitro prišli do dvomestne prednosti. Temu je sledil rahel padec v zbranosti, vendar so se do polčasa ravno toliko zbrali, da so na glavni odmor odšli s 15 točkami prednosti. V tretji četrtini pa je bil zmagovalec odločen, potem ko so Domžalčani hitro ušli na +25. Priložnost za igro so dobili vsi igralci, prav vsi pa so jo tudi dobro izkoristili. Končalo se je z 78:46 za Helios B.

U15 2. SKL, 2. kolo (Ljubljana, 5.11.2017)

Šentvid B Parklji – Helios Suns B 46:78 (11:21, 12:17, 11:20, 12:20)

Pionirji U15 A so tokrat gostovali v mali telovadnici OŠ Mirana Jarca pri Parkljih A. Z uvodnih 15:6 in nato 23:9, pa čeprav sta bila na igrišču tudi oba dve leti mlajša košarkarja, letnika 2005, Jan Vide in Nace Pajnič, je bilo hitro nakazano, v katero smer so bo gibal rezultat. Domžalčani so bili ravno prav agresivni skozi vso tekmo, da sta imeli obe ekipi, ne glede na razliko na semaforju, kar nekaj od tekme. Tako eni, kot drugi, so prikazali par lepih potez, vsi fantje pa so imeli priložnost, da pokažejo, česa so trenutno zmožni. Končni rezultat je bil 104:59, stotico pa je tokrat na domžalski strani dosegel Jan Vide, ki ga tako čaka domača naloga, peka torte za soigralce.

U15 1. SKL, 5. kolo (Ljubljana, 5.11.2017)

Parklji A – Helios Suns A 59:104 (13:32, 16:27, 13:28, 17:17)

Mladincem U19 A je poraz proti Primorski pravočasno opozorilo, da bo treba vse tekme odigrati zbrano od prve do zadnje minute.

Nedeljsko popoldne pa je bilo v Športni dvorani Domžale rezervirano za dvojni mladinski program. Najprej so na igrišče stopili domžalski košarkarji U19 A, nasproti pa so jim, v obračunu dveh še neporaženih ekip, stali vrstniki KOŠ Primorske. Končalo se je tako, da je v četrti tekmi mladinskega prvenstva, uradno pa v 6. kolu, naša najstarejša ekipa zabeležila svoj prvi poraz. Fantje so držali rezultatsko prednost vse do sredine zadnje četrtine, pravzaprav imeli lepo kontrolo nad potekom tekme, potem pa so Primorci z agresivno obrambo prvič prišli v vodstvo, ga uspešno zadržali do konca in zasluženo slavili. Domžalskim A mladincem je to pravočasno opozorilo, da je potrebno tekmo odigrati zbrano od začetka, pa vse do zadnjega sodniškega žvižga.

Vid Rener in mladinci U19 A so brez večjih težav ugnali Ljubljano B.

U19 1. SKL, 6. kolo (Domžale, 5.11.2017)

Helios Suns A – KOŠ Primorska 62:67 (19:14, 22:18, 15:17, 6:18)

In še mladinska tekma št. 2. Po že zgoraj omenjenem krajšem izletu v Banja Luko in dveh zanimivih tekmah v BiH, so imeli kadeti včeraj prost dan, na nedeljski večer pa jih je čakal nov obračun v 2. mladinski ligi, v kateri nastopa pravzaprav naša cela kadetska ekipa. V domačem obračunu proti Ljubljani B so fantje tekmo zelo dobro odprli in si z agresivno obrambo, nekaj ukradenimi žogami in posledično lahkimi koši hitro priigrali dvomestno prednost. V nadaljevanju so le-to postopoma zviševali vse tja do +30, pred zadnjimi desetimi minutami je semafor kazal 70:30 v korist Heliosa B. V zadnji četrtini je zbranost malce popustila do končnih 88:68.

U19 2. SKL, 1. kolo (Domžale, 5.11.2017)

Helios Suns B – Ljubljana B 88:68 (22:11, 22:18, 26:11, 18:28)