V prvem delu državnih prvenstev mlajših kategorij gre domžalskim mladim sončkom še vedno vse zelo dobro od rok. Tokratni vikedn je bil 100°učinkovit, od sedmih tekem so fantje dosegli tudi sedem zmag.

Že v četrtek so medkolo mladinske lige, pravzaprav prestavljeno tekmo 1. kola, odigrali U19 A, ki so v domači dvorani gostili Konjice-Zreče. Domžalčani so večino dela opravili že v prvi četrtini, ki so jo dobili s 24:8, v nadaljevanju pa so le še kontrolirali razliko in jo z učinkovito zadnjo četrtino (26:16) na koncu povzdignili do +30, 82:52.

U19 1. SKL, 1. kolo (Domžale, 26.10.2017)

Helios Suns A – Konjice-Zreče 82:52 (24:8, 12:10, 20:18, 26:16)

Gregor Žunič in Jakob Strel, mladinci U19 A.

Naslednji na vrsti so bili pionirji U15 A, ki so svojo prestavljeno tekmo 1. kola z Vojnikom, namesto v nedeljo, odigrali že v petek, pa še to ne v domači dvorani, ampak v telovadnici OŠ Ihan. Ne glede na to, od samega začetka ni bilo vprašanja o zmagovalcu, saj so Domžalčani tekmo odprli kar z delnih 20:0 in tako hitro določili potek dogajanja. Razlika je, navkljub stalni rotaciji igralcev in izdatnejši minutaži mlajše polovice ekipe, stalno naraščala, končalo pa se je z domžalsko zmago z 99:28.

U15 1. SKL, 1. kolo (Ihan, 27.10.2017)

Helios Suns A – Vojnik 99:28 (31:10, 16:3, 34:4, 18:11)

Sobota je bila rezervirana za turnir pionirjev U13 A in kadetsko tekmo U17 A. Slednji so doma, tako kot mladinci dva dni prej, gostili Konjice-Zreče. Obe ekipi sta nastopili v precej zdesetkanih zasedbah, Domžalčani pa so nastopili le s sedmimi razpoložljivimi igralci (poškodbe, odsotnost zaradi počitnic,…). Kljub kratki rotaciji igralcev, so uspeli domačini priti do nove zmage, a od začetka ni kazalo tako obetavno. Tekma je bila še ob polčasu skoraj povsem poravnana, ob skromni točkovni beri enih in drugih je semafor kazal 29:24 za Helios. Tekma se je prelomila ob koncu tretje in začetku zadnje četrtine, ki so domači prestavili prestavo više in na koncu slavili s 75:48.

U17 1. SKL, 6. kolo (Domžale, 28.10.2017)

Helios Suns A – Konjice-Zreče 75:48 (12:12, 17:12, 20:14, 26:10)

Pionirji U13 A pa so svoj drugi turnir sezone odigrali v Ljubljani, točneje v telovadnici OŠ Ledina. Tokratna nasprotnika sta bila Elektra iz Šoštanja in domača Ilirija OKŠ. Proti košarkarjem Elektre je šlo lažje, prednost Domžalčanov se je dvigala iz četrtine v četrtino, končalo pa se je s prepričljivih 70:31. V tekmi proti domačinom so bili naši malce manj napadalno razpoloženi, a zato še malce bolj obrambno, na koncu pa je semafor kazal 53:21 za Helios A.

Anej Orel, kadeti U17 A.

U13 1. SKL (Ljubljana, 28.10.2017)

Elektra Šoštanj – Helios Suns A 31:70 (5:11, 12:20, 6:16, 8:23)

Ilirija OKŠ – Helios Suns A 21:53 (2:20, 8:7, 6:13, 5:13)

V nedeljo so na parket domače dvorane stopili še pionirji U15 B, ki so gostili košarkarje Hrastnika. Če je bila tekma v prvih desetih minutah še malce napeta (17:13), pa so Domžalčani glavnino dela opravili v drugi četrtini, ki so jo dobili s kar 30:14 in nato prednost uspešno zadržali do konca.

U15 2. SKL (Domžale, 29.10.2017)

Helios Suns B – Hrastnik 87:52 (17:13, 30:14, 21:13, 19:12)

Ožbej Bolhar, pionirji U15 B.

Zadnja tekma vikenda pa je pripadla mladincem U19 A, ki so po četrtkovi domači tekmi tokrat igrali v gosteh v Grosupljem. Ekipi sta odigrali zelo izenačen dvoboj vse do konca tretje četrtine, ko so Domžalčani prvič ušli na vidnejšo razliko. Domačini so po zaslugi preciznih metov za 3 točke igrali zelo razpoloženo, a jim je proti koncu nekoliko zmanjkalo moči. Mladince Heliosa naslednji vikend čaka obračun s Koprčani za prvo mesto v skupini.