V preteklem (podaljšanem) vikendu so bili na delu pionirji U15, kadeti U17 in mladinci U19, vsi najmlajši pa so bili tokrat prosti. Nekatere tekme so bile boljše, druge slabše, večina pa se jih je vseeno končala v korist mladih Helios Sunsev.

Že v četrtek sta se v domžalski dvorani, v vnaprej odigrani tekmi, pomerili pionirski ekipi v kadetskem tekmovanju, Helios Suns B in Janče B, ki obe v 2. SKL nastopata z mlajšimi košarkarji. In če Domžalčani igrajo s svojo polno pionirsko zasedbo, imajo gostje nekaj pionirjev že v prvi kadetski ekipi, zato je bil potek srečanja pričakovan. Sicer z dobrim upiranjem so košarkarji Janč iz minute v minuto bolj zaostajali, domači pa so navkljub stalni rotaciji vseh 12-ih košarkarjev stalno narekovali visok ritem. Na koncu je prišla še 100-tica, za katero je Jan Babič soigralce že na naslednjem treningu v petek razveselil s torto. Končalo se je torej z zmago Heliosa B s 106:57.

U17 2. SKL, 6. kolo (Domžale, 19.10.2017)

Helios Suns B – Janče B 106:57 (22:13, 23:15, 31:11, 30:18)

Sobotno dopoldne sta bili, kot je v navadi, na delu spet obe kadetski ekipi. Košarkarji Helios Suns A so odšli na gostovanje v Šentjur, tekmo pa v uvodnih minutah odprli nekoliko nervozno, kar se je poznalo v številnih zgrešenih neoviranih metih. K sreči so bili toliko bolj zbrani v obrambi, da tudi domačim košarkarjem Šentjurja niso dovolili lahkih košev. Ko so se v nadaljevanju tekme sprostili, Domžalčani namreč, je bilo vse skupaj veliko lažje. Že v prvem polčasu so fantje prišli do lepe prednosti, ki je do konca tekme niso več izpustili iz rok.

U17 1. SKL (Šentjur, 21.10.2017)

Šentjur – Helios Suns A 88:87 (4:23, 18:28, 17:20, 16:16)

Kadeti U17 B, ki so eno tekmo odigrali v četrtek, so tokrat odšli verjetno na najtežje gostovanje v prvem delu tekmovanja. V mali stožiški dvorani so gostovali pri Petrol Olimpiji B. Ideja, da bo šlo za lahko tekmo, je pri fantih hitro naletela na visoko oviro, saj so bili domači zelo razigrani, zadevali so z vseh položajev, šele v zaključku prve četrtine pa so Domžalčani ujeli pravi ritem in povedli s 25:20. Strelski mrk naših košarkarjev v prvi polovici druge četrtine je tekmo obrnil na glavo, Olimpija je povedla in na glavni odmor odšla s prednostjo točke (36:35), na začetku tretje četrtine pa povedla za sedem, 42:35. K sreči je hitro prišel tudi domžalski odgovor. Delnih 19:1 v naslednjih petih minutah je tekmo postavilo v prave tirnice, in ko so košarkarji Helios B na začetku zadnjih 10 minut povedli s 66:49, je kazalo, da je tekma odločena. A tudi to še ni bilo konec; domači so poskusili še z zadnjim jurišem, se v zadnji minuti približali le na 4 točke zaostanka, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa oz. so bili Domžalčani ravno prav zbrani v samem finišu tekme za (težko) zmago s 75:68.

U17 2. SKL (Ljubljana, 21.10.2017)

Petrol Olimpija B – Helios Suns B 68:75 (20:25, 16:10, 13:25, 19:15)

Nedelja pa je bila rezervirana za dve pionirski in dve mladinski tekmi. Pionirji U15 B so gostovali v Trbovljah pri Rudarju in morali domačim priznati premoč s 76:48. Rudar je bil boljši od prve minute dalje in si do polčasa priigral že 22 točk prednosti, v drugih 20 minutah pa so prednost proti rahlo oslabljenim Domžalčanom brez težav mirno nadzorovali.

U15 2. SKL (Trbovlje, 22.10.2017)

Rudar – Helios Suns B 76:48 (21:10, 22:11, 17:13, 16:14)

Ekipa U15 A je gostovala v Kamniku in prišla do nove prepričljive zmage. 30:4 v prvih desetih minutah je odločilo tekmo, razlika pa se je do konca, kljub lepo porazdeljeni minutaži med vse košarkarje, le stopnjevala. Kamničani so sicer na trenutke pokazali veliko mero borbenosti in tudi znanja, a je razlika v moči v tem trenutku enostavno prevelika v korist Domžalčanov. Tudi tokrat so fantje šli v lov za stotico, a jih je sirena prehitela, tako da se je končalo z 98:47.

U15 1. SKL (Kamnik, 22.10.2017)

Calcit Basketball – Helios Suns A 47:98 (4:30, 15:23, 12:23, 16:22)

Popoldan sta bili na sporedu še dve mladinski tekmi, tokrat obe v gosteh. Mladinci U19 B so igrali v Ivančni Gorici in si že v uvodni četrtini, po super začetku z nekaj zadetimi trojkami, priigrali številčno dvomestno prednost. V nadaljevanju je bil obračun bolj poravnan oz. se razlika ni več spreminjala. Prednost Heliosa B se je ves čas gibala med 15 in 20 točkami, v zadnjih minutah, ko so Domžalčani še malce stisnili v obrambi, pa je poskočila na +30 (96:66).

U19 2. SKL (Ivančna Gorica, 22.10.2017)

Ivančna Gorica – Helios Suns B 66:96 (15:33, 18:17, 14:24, 19:22)

Svojo uvodno tekmo so dočakali tudi naši najstarejši člani mladinskega pogona. Zaradi poškodb je trener Dejan Čikić lahko računal le na 8 igralcev, ki pa so se iz Slovenskih Konjic vseeno vrnili z osvojenima točkama. Domžalčani so uvodno prednost nadzorovali do konca tekme, kljub temu pa tekma ni bili niti malo enostavna, saj so domačini igrali zbrano, predvsem pa zelo agresivno. Končalo se je z 82:73 za Helios A.

U19 1. SKL (Slovenske Konjice, 22.10.2017)

Konjice-Zreče – Helios Suns A 73:82 (10:18, 15:21, 23:17, 25:26)