Ob začetku članskega državnega prvenstva se je, po zamrznjeni stavki košarkarskih sodnikov, za Domžalčane več kot uspešno začela tudi sezona v mlajših kategorijah. Če se po jutru dan pozna, potem Helios Sunse letos čaka odlično leto, saj so domžalske ekipe na vseh prvih devetih tekmah nove sezone ostali neporaženi.

Mlajši pionirji U13 B so letos sestavljeni iz fantov letnik 2006, torej načeloma tekmujejo proti leto starejšim nasprotnikom. Nastopajo v 2. SKL, so pa zaradi prestavljenega začetka tekmovanja, tako kot vsi ostali naši mladi košarkarji, že zelo nestrpno pričakovali prve tekme nove sezone. Svoj prvi turnir, tekmovanje namreč potek po turnirskem sistemu, tako da se vsakič igrata vsaj dve tekmi, so odigrali v dvorani Gimnazije Moste v Ljubljani.

Prvo tekmo turnirja so odigrali proti domači ekipi OKŠ Slovan beli ter že po prvem polčasu vodili z rezultatom 7:15. V drugih 16 minutah, igrajo 4×8 minut, so le še dvignili prednost proti vrstnikom iz Ljubljane in tekmo dobili s 45:17. Že dobro ogreti in po prvi odigrani tekmi tudi malce razposajeni domžalski upi, so v drugi tekmi turnirja, proti ekipi Parklji B, odločilno prednost pridobili z dobro igro v drugi četrtini. Takrat so z delnih 20:4 na glavni odmor odšli z rezultatom 33:14. V podobnem tempu se je odvil tudi drugi polčas in tekma se je končala še z drugo zmago dneva (47:31).

U13 2. SKL, 1. turnir (Gimnazija Moste, 14.10.2017)

OKŠ Slovan beli – Helios Suns B 17:45 (4:6, 3:9, 6:13, 4:17)
Helios Suns B – Parklji B 47:31 (13:10, 20:4, 18:11, 6:6)

Ekipa pionirjev U13 A je bila doma uspešna proti Parkljem A in Iliriji OKŠ.

Naša druga ekipa U13, ki jo sestavljajo leto dni starejši košarkarji, torej letniki 2005, so v domači dvorani gostili ekipi Ilirije OKŠ in Parkljev A. Tekmo proti slednjim so fantje začeli slabo, predvsem pa zelo nezbrano. Mladim Parkljem so v uvodnih minutah dovolili, kar nekaj lahkih košev, šele proti koncu prve četrtine pa so začeli igrati tako kot je treba. Slika v drugih osmih minutah ni bila nič kaj preveč drugačna. V drugem polčasu pa so Domžalčani le pokazali drugačen obraz in si v tretji četrtini že priigrali visoko prednost, ki je do konca niso več izpustili iz rok.

Tekma proti Iliriji OKŠ pa je bila veliko lažja. Fantom je po prvi tekmi očitno malce odleglo, tako da so obračun z Ilirijani odigrali sproščeno in zbrano. Skozi celotno tekmo so bili boljša ekipa na igrišču in na koncu zasluženo zmagali. Vse tri ekipe si zaslužijo pohvale za dobro odprt uvod sezone.

U13 1. SKL, 1. turnir (ŠD Domžale, 14.10.2017)

Helios Suns A – Parklji A 59:38 (14:10, 12:11, 18:4, 15:13)
Helios Suns A – Ilirija OKŠ 74:26 (25:4, 24:2, 14:13, 11:7)

Pionirji U15 B so doma ugnali Šentvid B Parklje.

Uvodno tekmo letošnje sezone U15, uradno pa 5. kolo lige, so naši starejši pionirji B, fantje sestavljeni iz generacij 2003, 2004 in tudi 2005, začeli dobro in videti je bilo, da jih zamaknjen začetek prvenstva ni nič kaj uspaval. Že v uvodni četrtini so fantje proti Šentvidu B prišli do lepe prednosti, ki so jo potem do konca le še povečevali. Priložnost za igro so dobili vsi igralci, ki so jo tudi kar dobro izkoristili. Kljub visoki zmagi (78:36) je tekma pokazala kar nekaj pomanjkljivosti v igri Domžalčanov, ki jih bodo poskušali čim hitreje odpravit.

U15 2. SKL, 5. kolo (ŠD Domžale, 15.10.2017)

Helios Suns B – ŠD Šentvid B Parklji 78:36 (24:9, 16:8, 21:5, 17:14)

Prav tako so sezono odprli pionirji U15 A, ki so na domačem parketu gostili tokrat malce oslabljeno ekipo Parkljev A. Prvi polčas je bil še presenetljivo poravnan, gostje so bili razigrani, domači pa ob malo večji rotaciji igralcev kar preveč raztreseni. So pa zato v drugih 20 minutah vseeno zaigrali malo bolje, pokazali več zbranosti in energije v obrambi, na drugi strani pa dosegli nekaj lahkih zaključkov in tekma je bila hitro odločena. Končalo se je z domžalsko zmago z 98:44.

U15 1. SKL, 5. kolo (ŠD Domžale, 15.10.2017)

Helios Suns A – Parklji A 98:44 (29:15, 15:16, 31:8, 23:5)

Kadeti U17 B, ki so pravzaprav sestavljeni iz pionirjev U15, so že nestrpno pričakovali svojo prvo tekmo sezone, ko so k njim v goste prišli košarkarji Slovana B. Ker so se fantje že v pripravljalnem obdobju dvakrat pomerili med sabo, je bilo jasno, da ne bo šlo za lahko tekmo. In točno to je prvi polčas tudi pokazal, ko se Domžalčani kar niso in niso mogli odlepit, na glavni odmor pa so odšli s prednostjo (le) petih točk, 40:35. V drugih 20 minutah pa so mladi “sončki” le zaigrali tako kot znajo in si z dobro obrambo, predvsem pa nekaj hitrimi in uspešno zaključenimi protinapadi, priigrali lepo prednost. Le-to so nato brez težav zadržali do konca in slavili s prepričljivih 88:62.

U17 2. SKL, 4. kolo (Domžale, 14.10.2017)

Helios Suns B – Slovan B 88:62 (21:12, 19:23, 25:11, 23:16)

Kadeti U17 B, sestavljeni iz pionirjev U15, so na prvi tekmi sezone ugnali Slovan B.

Domžalski kadeti U17 A, fantje letnikov 2001 in 2002, so z agresivno igro v obrambi in učinkovitim napadom na gostovanju v Slovenski Bistrici zelo hitro povedli. Domači so težko sledili razigranim Domžalčanom, ki so veš čas zviševali svojo prednost; ta je ob polčasu znašala 12, na koncu tretje četrtine pa 14 točk. V zadnjih desetih minutah so Sunsi še dodatno stopili na plin in hitro povedli za 24 točk, nato pa tekmo mirno pripeljali do konca in tako prišli do prve zmage v sezoni.

U17 1. SKL, 4. kolo (Slovenska Bistrica, 14.10.2017)

Sani Bistrica – Helios Suns A 63:84 (19:25, 13:21, 19:21, 12:17)

Isti košarkarji, ti sestavljajo tudi ekipo mladincev U19 B, so v nedeljo odigrali še tekmo 2. mladinske lige. Gostovanje v Ljubljani pri istoimenskem klubu pa je bilo zelo hitro končano oz. odločeno. Proti ekipi Ljubljana B so Domžalčani, tako kot v soboto v kadetski ligi, začeli zelo agresivno in domačinom niso dopustili lahkih košev. Prednost je hitro naraščala, med strelce pa so se uspeli vpisati prav vsi domžalski košarkarji. Končalo se je s prepričljivo zmago naših Sunsev z 90:45.

U19 2. SKL, 4. kolo (OŠ Hinko Smrekar, Ljubljana, 15.10.2017)

Ljubljana B – Helios Suns B 45:90 (12:26, 8:30, 16:15, 9:19)

Kot zadnji so v vikendu slavili tudi mladinci U19 B, ki so bili v gosteh boljši od Ljubljane B.