Vikend mlajših selekcij Helios Suns je minil povsem v znamenju fantov U13, ki so v nedeljo še tretjič v zgodovini postali prvaki Mini Pokala Spar. Na parket je že v soboto stopila tudi B ekipa fantov do 13. leta, in v Ljubljani najprej premagala LTH Castings, nato pa morala priznati premoč Parkljem B.

????????????????????????????????????

U13B, 3. DEL, 1. KOLO

Sobota, 18. februar:
LTH CASTINGS : HELIOS SUNS B 30:38 (6:5, 11:12, 4:9, 9:12)
Tekmo, ki je bila odigrana na Osnovni šoli Mirana Jarca v Ljubljani, so bolje začeli domžalski košarkarji, in po sedmih minutah igre vodili s 5:2. V zadnjih dveh minutah četrtine so se Škofjeločani prebudili in z nizom devetih zaporednih točk prešli v vodstvo (11:5). Kljub temu se mladi Domžalčani niso vdali, po uvodnem polčasu pa je bil rezultat poravnan na 17.

Drugi polčas so bolje odigrali košarkarji Helios Suns. V začetnih petih minutah tretje četrtine košarkarji LTH Castingsa niso dosegli točk, kar je ekipa iz Domžal izkoristila in povedla z 21:17, v zadnji minuti tretje četrtine pa je naskok znašal že pet točk. Na samem začetku zadnje četrtine so se Gorenjci z dobro igro približali na vsega točko zaostanka (25:26), toda Domžalčani so odgovorili z odlično igro v naslednjih minutah, pobegnili na 34:28, in tekmo mirno pripeljali do konca.

PARKLJI B : HELIOS SUNS B 44:39 (21:2, 4:19, 14:4, 5:14)
Ljubljanski Parklji so odlično vstopili v tekmo, in v prvi četrtini košarkarjem Helios Suns dovolili, da dosežejo le dve točki. Dogajanje na igrišču se je v drugih desetih minutah popolnoma spremenilo, Domžalčani pa so se vrnili v igro. V drugem polčasu je bil rezultat na začetku še izenačen, nato pa je ekipa iz ljubljanskega Bežigrada četrtino zaključila z desetimi zaporednimi doseženimi točkami. Domžalčani so tako v zadnjem delu igre lovili zaostanek 14 točk, se v šesti minuti četrtine tudi približali na 39:43, a je za preobrat ter zmago zmanjkalo sreče in zbranosti.

U13A, FINALE MINI POKALA SPAR

Nedelja, 19. februar:
HELIOS SUNS : GROSUPLJE A 65:42 (6:9, 25:11, 17:6, 17:16)
VEČ O TEKMI

U17A, 3. DEL, 2. KOLO

KOŠ KOPER : HELIOS SUNS A 70:64 (19:17, 23:21, 13:13, 15:13)
V Kopru so košarkarji ene in druge ekipe prikazali eno boljših košarkarskih predstav v sezoni. V prvem polčasu so bili eni in drugi dobro razpoloženi v napadu, v drugem pa sta se obe ekipi bolj osredotočili na delo v obrambi. Vseskozi so bili v rahli prednosti domačini, ki so tekmo odprli z delnim izidom 14:2, a so Domžalčani hitro ujeli priključek in nato večino tekme zaostajali le za nekaj točk. Ekipi sta v odločilne minute tekme vstopili poravnani, a so malce več zbranosti v zaključku tekme pokazali Koprčani in, to je treba priznati, zasluženo prišli do nove zmage.