Za A ekipo fantov U17 se je začel tretji del tekmovanja, ki bo odločal o tem katera moštva se bodo brez dodatnih kvalifikacij uvrstila na filnalni turnir. Helios Suns je na poti do tega cilja preskočil pomembno oviro, saj je premagal v tej sezoni odlično Ježico.

u17-a-1U11B, 1. KOLO

LASTOVKA DOMŽALE : HELIOS SUNS B 16:48 (14:24, 0:6, 2:12, 0:6)

KOMENDA : HELIOS SUNS B 19:56 (12:15, 2:8, 3:8, 2:25)

Na zadnjem turnirju prvega dela lige U11 so se Domžalčani znova pomerili z ekipo Lastovke in Komende. Prvo tekmo so igrali proti ekipi Lastovke, proti kateri so nazadnje izgubili. Tokrat so tekmo odprli veliko bolje, zadeli so nekaj metov od daleč in ukradli nekaj žog, ter si hitro priigrali večjo prednost. Fantje so se nato sprostili in igrali zelo dobro, ter na koncu zasluženo slavili. Tekmo proti Komendi smo začeli bolj zadržano, zato ni presenetljivo, da je Komenda vodila precejšnji del prve četrtine. V nadaljevanju so se fantje zbrali in odigrali, kot znajo, ter tekmo brez večjih težav dobili. Čestitamo vsem fantom za lepo igro in prikazan velik napredek v tej sezoni.

U11A, 4. KOLO

UNION OLIMPIJA BELI : HELIOS SUNS A 26:89 (15:36, 2:21, 4:17, 5:15)

Tekmo ta moštvi začeli brez košarkarskih igric – z začetnim rezultatom 8:8. Sledil je dokaj izenačen začetek prve četrtine – do tretje minute je bil rezultat 14:10 za Union Olimpijo. Sledil je nalet Domžalčanov, ki so v naslednjih petih minutah dosegli 26 točk. V drugi četrtini so domačini zadeli le dva prosta meta, zato so na drugi strani gostje z 21 točkami brez težav svojo prednost še povišali. Drugi polčas je bil tako kot prvi popolnoma v rokah Helios Suns, ki je na koncu zasluženo slavil.

ŠD ŠENTVID-LJUBLJANA : HELIOS SUNS A 37:76 (8:30, 13:13, 10:22, 6:11)

Tudi drugo tekmo sta ekipi začeli z rezultatom 8:8. V prvi četrtini domačini niso dosegli točk, na drugi strani pa so gostje slabo obrambo izkoristili in jim nasuli kar 22 točk. V drugi četrtini so Ljubljančani presenetili in z dobro igro so izsilili izenačen delni izid v četrtini. V tretjem delu igre so Domžalčani ponovno zaigrali bolje – do pete minute niso prejeli koša, sami pa dosegli 11 točk. Sledila je zadnja in tudi točkovno najslabša četrtina, ki pa ni spremenila dejstva, da je Helios Suns na koncu brez težav slavil visoko zmago.

U17B, 3. DEL, 1. KOLO

IVANČNA GORICA : HELIOS SUNS B 68:61 (13:17, 22:14, 23:11, 10:19)

Helios Suns U17 B, so v soboto začeli s tretjim delom kadetske lige. Dober začetek in dobra igra v obrambi sta dovolila le 13 točk domačinom. V nadaljevanju so fantje popustili in zaradi nezbranosti v določenih trenutkih so v zaključek tekme prišli z lepim zaostankom. Domžalčani so poizkusili še s consko obrambo, a kaj več kot približati se jim ni uspelo.

U17A, 3. DEL, 1. KOLO

HELIOS SUNS A : KD JEŽICA 70:60 (13:19, 23:14, 19:13, 15:14)

Domžalčani so 3. del prvenstva odprli z lepo zmago proti zahtevnemu tekmecu . V tretjem delu prvenstva se najboljših šest (do sedaj) ekip bori za prva štiri mesta, ki so izločena iz dodatnih kvalifikacij za nastop na zaključnem turnirju prvenstva. Obračun so bolje začeli gostje, ki so z energično igro, s katero so košarkarje Helios Suns prisilili v številne napake, prvi del igre dobili z 19:13. V nadaljevanju je končno sledila vzpostavitev ravnotežja s strani gostiteljev, ki so na glavni odmor že odšli z rahlo prednostjo. Tudi v nadaljevanju so bili domači vseskozi v rahli prednosti, a se Ježičani niso predajali vse do zadnjih minut. Obemoštvi gre pohvaliti za izredno borbeno predstavo, zmaga pa je na koncu ostala v rokah Helios Suns, ki so prvič tekmo odigrali brez trenerja Dejana Čikića, ki je prevzel člansko ekipo, do konca sezone pa jih bo vodil Gašper Papež.