Košarkarji Helios Suns so v 10. kolu Lige prvakov brez poškodovanih Djordjeta Lelića in Tomaža Bolčine ter brez Marcela Jonesa, ki nima pravice nastopa v evropskem tekmovanju, Fraport Skyliners nudili dober odpor, a izgubili z 62:72.

2

Tekmo so bolje začeli domžalski košarkarji, ki so z neustrašno igro vodili do sredine druge četrtine. Razpoloženi Tomaš Kyzlink je s petimi zaporednimi točkami popeljal slovenske državne prvake že do sedmih točk prednosti (27:20), a je sledila serija 7:0 gostiteljev, s katero so rezultat izenačili (27:27). V naslednjih petih minutah sta moštvi igrali dokaj izenačeno, a na odmor so s prednostjo ene točke odšli domači košarkarji (33:32).

V suverenem začetku drugega polčasa so gostitelji prišli do prednosti šestih točk (38:32), a je le to kmalu zatem s trojko zmanjšal Maj Kovačević (35:38). Sledile so slabše minute Domžalčanov in Fraport je s trojko A. J. Englisha prišel že do 14 točk prednosti (49:35). Sredi zadnje četrtine je serija 8:0 že kazala na to, da bi Helios Suns lahko prikazal preobrat, a so bili gostitelji dovolj zbrani in so pametno odigrali v zaključnih minutah tekme ter tako še drugič v tej sezoni premagali Helios Suns (72:62).

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Čestitke košarkarjem Fraport Skyliners, ki so si zaslužili to zmago. Tekmo smo izgubili v tretji četrtini, v kateri smo bili slabši v več elementih igre, predvsem pa smo izgubili preveč žog, zaradi katerih so gostitelji dosegli veliko košev iz protinapadov. Ne morem se pritoževati nad trudom mojih igralcev, na žalost pa izgleda, da je to naša realnost.”

Tomaš Kyzlink:

“Na žalost smo solidno odigrali le tri četrtine, na splošno pa je bila težava naš napad, predvsem v tretjem delu igre. Takrat smo prikazali tudi slabo igro v obrambi, saj smo prejeli kar 27 točk. Ostane nam le, da dobro treniramo dalje in odpravimo te težave.”