V drugem kolu Lige prvakov so bili košarkarji Helios Suns blizu velikega presenečenja v Monaku, a so po 40 minutah kljub odlični borbi gostiteljem morali priznati premoč (55:59). Najboljši strelec domžalske ekipe je bil Tomaš Kyzlink s 14 točkami.

monako_helios

Državni prvaki so se na prvo evropsko gostovanje kluba v Franciji podali izjemno motivirani in z željo po osvojitvi dveh točk, kar se je poznalo tudi na igrišču. Prvo četrtino so sicer zaznamovale številne napake na obeh straneh, a tudi prvo vodstvo Helios Suns, ki so po trojki Lelića povedli z 9:8, takoj v naslednjem napadu pa 11:8. Ekipi sta bili v prvem delu igre precej izenačeni, ob koncu druge četrtine pa so se Domžalčani po šestih točkah Tomaša Kyzlinka, s štirinajstimi najboljšega strelca tekme, ter dveh Đorđeta Lelića prvič oddaljili na šest točk prednosti (27:21). Ob polčasu je na semaforju pisalo 27:24 za slovensko moštvo.

To je v drugem polčasu po uvodnem izenačenju Francozov zaigralo precej bolje, po prvem košu Sima Atanackovića ter novem Kyzlinka povedlo s 33:29, v 25. minuti pa po delnem izidu 6:0 z 42:33, kar je bila dotlej največja prednost katerekoli ekipe na tekmi. Gostitelji so se znova približali na 5 zaostanka (37:42), a sta Jure Močnik in Luka Vončina s trojko ob zvoku sirene poskrbela, da so Helios Suns v zadnjo četrtino odšli z razliko devetih točk (48:39).

Ta ni trajala dolgo, izbranci Jakše Vulića so v prvih petih minutah dosegli le dve točki, z obilico neizsiljenimi napakami, ob koncu dvoboja so jih dosegli kar 28, pa so Monaku nekaj več kot 6 minut do konca dopustili, da je znova povedel – najprej z 51:50, že v naslednjem napadu pa s 53:50. Sledil je nervozen zaključek z malim številom točk na obeh straneh. Simo Atanacković je izid v 35. minuti najprej izenačil na 53:53, Cory Remekun je minuto kasneje povišal na 55:53, po štirih zaporednih točkah pa so gostitelji 1:05 do konca prek Ouattare znova povedli s 57:55. Po dveh slabo odigranih napadih Helios Suns je 15 sekund pred koncem končni rezultat tekme (59:55) postavil Jamal Shuler z dvema prostima metoma.

Jakša Vulić, trener Helios Suns:

“Košarkarjem in trenerju Monaca čestitam za zmago, mojim igralcem pa za prikazano borbo. Imeli smo odlično priložnost za prvo zmago, a na koncu nismo našli odgovora na agresivno obrambo gostiteljev. Kljub temu, da smo v pripravah na tekmo veliko trenirali kontroliranje žoge, smo naredili kar 28 napak, a bili še vedno blizu uspeha. Zadovoljen sem s skokom, saj smo bili v tem elementu igre boljši od Monaka ter žalosten, ker nismo izkoristili lepe priložnosti, a obenem ponosen na košarkarje, ki so dali vse od sebe. Upam, da bo prihodnjič rezultat drugačen.”

Helios Suns v soboto ob 19.00 čaka velik derbi Lige Nova KBM proti Unionu Olimpiji, v sredo ob 18.00 pa tekma 3. kola Lige prvakov proti Fraport Skyliners. Poseben paket vstopnic za oba dvoboja si lahko le do petka zagotovite že za 8 EUR in sicer prek te povezave, na vseh prodajnih mestih podjetja Moje karte in pisarni kluba.