Po slabih treh tednih treningov so Helios Suns odigrali prvo tekmo v letošnjem pripravljalnem obdobju. Na domačem paketu so gostili italijansko drugoligaško zasedbo iz Trsta in jo premagali s 85:77. Največ točk v domžalski zasedbi je dosegel Simo Atanacković (16).

atanackovic

Izbranci Jakše Vulića so na začetku tekme prikazali odlično pripravljenost. Vrhunsko igro s prvega polčaso so prenesli tudi na začetek drugega in v 24. minuti vodili z 61:34. V nadaljevanju je nivo igre Heliosa nekoliko padel, a zanesljiva zmaga ni bila vprašljiva.

Naslednja tekma Helios Suns čaka v petek, 2. septembra, ko se bo doma pomeril z nemškim Mitteldeutscher Weissenfelsom.

PRIPRAVLJALNA TEKMA:

Domžale, petek, 26. avgusta:
HELIOS SUNS : ALMA TRIESTE 85:77 (20:13, 32:16, 16:22, 17:26)
Helios Suns: Atanacković 16, Kyzlink 14, Casey 10, Remekun 10, Bratec 9, Lelić 9, Curry 7, Močnik 4, Bolčina 4, Osojnik 2, Vesel, Vončina.
Alma Trieste: Parks 22, Green 17, Da Ros 9, Bossi 8, Prandin 7, Gobbato 6, Piptone 6, Simioni 2.

PREOSTALE PRIPRAVLJALNE TEKME:

Petek, 2. septembra, Domžale (ŠD Domžale), ob 16.00:
HELIOS SUNS : MITTELDEUTSCHER BC WEISSENFELS (Nemčija)

Torek, 6. septembra, Kranjska gora (Dvorana Vitranc):
BEŠIKTAŠ (Turčija) : HELIOS SUNS

Petek, 9. septembra, Jesolo (Italija):
Polfinale turnirja Jesolo – REYER VENEZIA (Italija) : HELIOS SUNS

Sobota, 10. septembra, Jesolo (Italija):
Finale ali tekma za 3. mesto na turnirju Di Jesolo (proti Hapoel Jerusalemu ali Reggio Emillii)